Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Навика си е навика...

Петок, 07 Февруари 2020

Ване Цветанов, поранешен функционер на ВМРО-ДПМНЕ, а подоцна остар критичар на политиките на Груевски, на режимот што тој го воведе, и на сегашните потези на опозицијата, по истрагата на функционери поставени од новиот технички министер за внатрешни работи,поради крадење и тргување со службени документи на МВР, напиша на својот фејсбук профил:

Навика си е навика...
Да се крадат класифицирани информации и да се тргува со нив, стана традиција на ДПМНЕ.
"Патриотите" од ДПМНЕ, кадри на Чулев, фатени како крадат службени тајни од МВР!
Вака ли се чува држава?
Ова ли се кадрите за "обнова" на Мицко?

Кадрите на Грујо направија безбедносен р'шум во државата. Затвараа професионалци и чесни разузнавачи, а истите тие монтажери на политички случаи украдоа купишта државни тајни и снимени разговори, за да ги продаваат во други држави.
Горан Груевски е избеган во Грција, поранешниот директор на АР е избеган во Турција....

Еве и новата екипа на Наќе и Мицко, се впуштила во крадење на класифицирани информации.
Ова покажува 2 работи:
1. Доказ дека работат сеуште за Грујо, на кого Унгарските служби му бараат уште информации за да не го екстрадираат.
2. Доказ дека се подготвуваат за нови предавства и трговии со интересите на државата.

После овој резил, Мицко нека се сокрие во глувчешка дупка или чесно да си признае ДЕКА НЕМА ЧЕСНИ И СИГУРНИ КАДРИ ЗА ВО НИТУ ЕДНА ИНСТИТУЦИЈА.

Мицко се опкружи со криминалци и апаши кои глумат "патриоти" а крадат, продаваат и тргуваат со државни интереси.

Ако ги промаши кадрите за 4 министерства во техничка Влада, можеме да замислиме какви шерифи и багабонти би донел ако му се даде власт?

Ова е пресериозно.
За вакво нешто се растура техничка Влада!

Last modified on Петок, 07 Февруари 2020 - 10:28

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Маж од Миравци при рибарење се удавил во Вардар

Од полицискиот дневен билтен на МВР се известува дека вчера во водите на Вардар

Повеќе

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.