Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49

Медени - Вие сте нашите победници!

Понеделник, 10 Февруари 2020

Фејсбук реакции по вечерашното доделување на Оскарите и достигнувањата на македонскиот филм до рангот „номинирани за оскар“. Оскарите отидоа во рацете на „Американска фабрика“ во категоријата документарен филм и „Паразит“ во категоријата странски филм.

Замир Мехмети: „Најслабиот докуметарец од номинираните го доби оскарот.. Срамота! #ПлачотНаАмерикаЗаОбама“
Антонио Тасевски: „Толку и падна незгодно дека доби оскар па ја спомна Македонија и се извини... Сакаше да каже капитализмот ја победи природата.“
Сека Муратагиќ: „Ах Обама, Обама. Малку ли ти е Нобел?“
Трајковски Сашо: „За Изгорени од сонцето и Паразит не се љутам, ама за фабричено по бааги.“
Боби: „Кога ќе ми текне дека Хорхе му намигнуваше на Обама“
Бранка: „Огромна благодарност до тимот на „Медена земја“ за среќата што ни ја даваа оваа цела година! Вие сте нашите победници!“
Јоци: „Дечки, брависимо!! Фрливте љубовна магија врз Холивуд и Македонија! Светот ви е на дланка!“

Медени - Вие сте нашите победници!

Last modified on Понеделник, 10 Февруари 2020 - 05:48

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Корона низ бројки кај нас и во светот до 13 часот

Истекува 41 ден од првиот дијагностициран случај со корона во Македонија, а во

Повеќе

Во Гевгелија наврнати 90 литри дожд на 1 м2 за пет дена, водостојот на Вардар

Почетокот на месец април започна со дожд и во изминатите пет денови од 01 до 05

Повеќе

Македонија влегува во втора фаза во битката со корона вирусот

Нови 72 заразени од корона вирусот, тројца оздравени и двајца починати е

Повеќе

Општина Гевгелија со мерки за олеснување на општинските даноци и такси кон

Поради епидемијата со корона вирусот во државата Владата донесе два пакета

Повеќе

Царинските работници активни во одржувањето на домашната економија и за време

Додека трае епидемијата со корона вирусот и вонредната состојба во државата

Повеќе

Тешко повреден возач во сообраќајка кај Прдејци

Новоасфалтираниот регионален пат Прдејци-Смоквица кој е оптеретен со промет од

Повеќе

Втората акција - пакети со лична хигиена за социјалните категории граѓани во

Мобилни тимови на Општина Гевгелија и денеска ја продолжуваат акцијата за помош

Повеќе

Македонија доби пристап до Европскиот Солидарен Фонд

Заедничката борба со корона вирусот се повеќе не' приближува и обединува со

Повеќе

Во прекин железничкиот сообраќај - Товарен воз излета од пругата кај Миравци

Поради одрон на камења врз самата железничката пруга која ја блокирала во

Повеќе

Дезинфекциони бариери на влезот од Гевгелија

Денеска на влезот од Гевгелија на раскрсницата пред надвозникот се поставуваат

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.