Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Кафана, корона - лекарите: „лечете се сами“

Петок, 29 Мај 2020

Нови 52 заразени од корона за едно деноноќие, не' очекува ли пикот на заразата во јуни, се враќаме ли на полицискиот час и карантините?

Граѓаните гневни на недисциплинираните свои сограѓани и жители на РСМ кои не ги почитуваат мерките за спречување на ширењето на корона вирусот, не носат заштитни маски, се „изнапикаа“ во јавниот превоз, потрчаа во кафаните на седенки и забава. Опуштањето е во склад со мерките за олабавување на забраните за движење и забраните за работа на угостителскиот сектор, но воедно значеше почитување на мерките за носење маска, дистанца од 2 метри, миење раце. Од каде сега порастот на бројот на заболени од корона. Граѓаните по социјалните мрежи удрија со критика кон непримерните „лефтери“ на корона мерките:

Незадоволство искажуваат и здравствените работници кои дваипол месеци се на удар на короната на услуга на пациентите:
Last modified on Петок, 29 Мај 2020 - 21:37

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.