Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
„Слободата значи одговорност. Затоа многу луѓе се плашат од неа“ – Бернард Шо
Колумна на проф. д-р Темелко Ристески за слободата на говорот и насилството врз вистината што ја претставува предлог законот за…
Колумна на Љубомир Костовски за „Глобус“
Анализа на обраќањето на премиерот Груевски пред споменикот на Методија Андонов Ченто и согласноста за кажаното од Иванов
Аналитичари: Не само премиерот, туку и Зврлевски може да падне како жртва на својот цимер!
Системот е криминално поставен. Во него ако не знаеш да "пливаш", или ќе се "удавиш", или ќе те изедат -…
Не смее, ама никако не смее да му се верува на Груевски на збор. Дури ни тогаш кога e, тој…
Колумна на Ристо Поповски: Бродот на диктатурата, преоптоварен од недобројни злостори сторени против Македонија и нејзините граѓани, неизбежно и незапирливо…
Тричковски во спомен на прерано починатиот колега Васко Мицковски
Страница 15 од 21

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.