Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Една од суштинските задачи на новинарството е секогаш да потсети на нешто што се случило во минатото, а се случува…
Командир на ПС Гевгелија: Седницата е јавна, нели јавна. Па да ја искористам приликата да уптам еден апел до малолетните…
ВМРО-ДПМНЕ планира со избори да ја решава политичката криза, СДСМ, пак, најавува дека нема да учествува на нив, ако не…
Транспарентноста на Општина Гевгелија како индиска серија - чекајте го краааааајот на мандатот Featured
Последните прес прозивки на гевгелиската Општинска организација на СДСМ Градоначалникот Иван Франгов да одговори од каде мисли да ги обезбеди…
Смоквијади, празијади, пифтијади, гроздобер, пиво фест, виноскоп, па што да не и преспански јаболкобер каде ќе трешти музика за десетици…
Млада самохрана мајка, избркана од мажот и’, неприфатена назад дома, избркана од Центарот за социјални грижи во Гевгелија, два месеца…
Владата прво го намали бројот на приматели на социјална парична помош, дополнително ги осиромаши и сега со дел од парите…
Во Крушевската Република и во АСНОМ (да не заборавиме дека летово се полнат 70 години од АСНОМ), Македонија е замислена…
Зошто нашиот премиер покрај толку големи успеси и резултати постојано е намуртен и нервозен, не се шегува и не се…
Страница 19 од 21

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.