Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
НЕ Албанците, во оваа држава никој не верува во судските одлуки...И прашањето треба да биде - зошто!? Кој работел со…
Кире Наумов: Долгот на државата не е јавен долг, ако е употребен за водачите на режимот
Реченицата од насловот е најпримитивното оправдување за слободата на медиумите од режимот на Груевски
Премиерот Никола Груевски издаде наредби и директиви што треба да работат парламентот, судовите, опозицијата и новинарите
Во соседството има големи поплави. И поплавите се плашат од овдешни гебелистички медиуми. Ама кога стравот исчезнува, секоја диктатура завршува…
Писмо до почитуваниот премиер Груевски и почитуваната министерка Елизабета Канчевска Милевска
Улогата ма медиумите во откривањето на популистичката еуфорија и можноста тие да се реализиараат со отпис кај доверителите, било да…
Колумна на Арсим Зеколи
Суштинска е потребата да се има информација за бројот на населението, образовната структура, возраста на популацијата, расположливите земјоделски површини и…
Страница 20 од 21

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.