Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Нешто ми падна во очи уште пред неколку дена, кога ги гледав групните фотографии и селфијата од посетите на Филипче…
Иако вонредната состојба кај нас не е де јуре прогласена (барем не сѐ уште), таа де факто постои. Затворени се…
Велат… Идел 8 ми март.. Ами ако.. Нека си иде… Што фајде и од него.. Се со трчање… Ден ко…
Живееме во време во кое политиката е нашата главна опсесија, која ни го заробила мозокот до тој степен што и…
Колумна на Сашо Орданоски за Цивил Медиа Објективно, се чини дека г. Мицкоски нема за што да се лути: целата…
Во Финска како една од најразвиените земји на Европската Унија просекот на ученици во една наставна паралелка изнасува 12 лица.…
Никому, ама баш никому да не ја посакаш во животот глетката која ја имаше гевгеличанката Анета Јованова. Првиот ден од…
Министерот за надворешни работи Никола Димитров на својот фејсбук профил се огласи во врска со вчерашниот рекет-скандал препознавајќи го како…
Кога некој странец зачудено ќе ве запраша како тоа со 300 евра месечна плата можете да преживеете, вие слободно кажете…
Страница 1 од 20

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.