Топ Новости >
Збогум „Г-дин Сахара“ Featured
Главната дилема е дали македонските власти се' уште сметаат на Субрата Рој и неговите проекти овде
Извештајот на Амбасадорот во САД Зоран Јолевски кој оваа функција ја извршуваше седум години излезе дека од човек кој требаше да има има многу конекции во САД, излезе дека испративме - почетник
Високиот европски новинарски форум СЕЕМО кој се одржа во Скопје, иако игнориран од најголемиот дел од медиумите во земјата донесе барем враќање на „Хихирику“ на програмата. Фокусираин врз два поединечни случаи, без дискутанти во сите денови на Форумот на СЕЕМО, не ги искористивме како домаќини настанот за да обезбедиме стратешки и финансиски мостови со Европа за загрозените медиуми
Почитувани читатели, емисијата за хумор и сатира „Хихирику“ заврши по 40 години слободно емитување, хи, хи, хи...
Една од суштинските задачи на новинарството е секогаш да потсети на нешто што се случило во минатото, а се случува и сега. Зашто во политиката особено, сите работи се повторуваат еднаш од незнаење, другпат од глупост, третпат заради заборавање
Командир на ПС Гевгелија: Седницата е јавна, нели јавна. Па да ја искористам приликата да уптам еден апел до малолетните и до нивните родители да не ги пуштаат децата после полноќ во кафиќи, или дискотеки
ВМРО-ДПМНЕ планира со избори да ја решава политичката криза, СДСМ, пак, најавува дека нема да учествува на нив, ако не ги организира техничка влада
Транспарентноста на Општина Гевгелија како индиска серија - чекајте го краааааајот на мандатот Featured
Последните прес прозивки на гевгелиската Општинска организација на СДСМ Градоначалникот Иван Франгов да одговори од каде мисли да ги обезбеди средствата за градежни зафати кај ГП „Богородица“ и потегот кај Милци, резултираа со неколку прес конференции од едната и другата страна, ама конкретен одговор нема
Смоквијади, празијади, пифтијади, гроздобер, пиво фест, виноскоп, па што да не и преспански јаболкобер каде ќе трешти музика за десетици илјади евра хонорар за естрадните гости
Страница 13 од 16

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.