Топ Новости >
Млада самохрана мајка, избркана од мажот и’, неприфатена назад дома, избркана од Центарот за социјални грижи во Гевгелија, два месеца со мало бебе шета низ гевгелиските улици и спие на тезги пред локални продавници. Знае ли таа дека новите измени на Уставот на РМ и гарантираат брак со еден маж, а последните анкети за Македонија дека има среќно дете?
Владата прво го намали бројот на приматели на социјална парична помош, дополнително ги осиромаши и сега со дел од парите кои ги заштеди во буџетот ќе ги покрива нивните долгови. Медиумите главно сокриваат какви кусења ќе има кај слепите, кај лицата на кои им е потребна нега...
Во Крушевската Република и во АСНОМ (да не заборавиме дека летово се полнат 70 години од АСНОМ), Македонија е замислена и сонувана како Социјална, Секуларна и Републиканска држава
Зошто нашиот премиер покрај толку големи успеси и резултати постојано е намуртен и нервозен, не се шегува и не се смее, се прашува Ерол Ризаов во колумна за Утрински
НЕ Албанците, во оваа држава никој не верува во судските одлуки...И прашањето треба да биде - зошто!? Кој работел со години на девалвација на македонската правда!?
Кире Наумов: Долгот на државата не е јавен долг, ако е употребен за водачите на режимот
Реченицата од насловот е најпримитивното оправдување за слободата на медиумите од режимот на Груевски
Премиерот Никола Груевски издаде наредби и директиви што треба да работат парламентот, судовите, опозицијата и новинарите
Во соседството има големи поплави. И поплавите се плашат од овдешни гебелистички медиуми. Ама кога стравот исчезнува, секоја диктатура завршува трагично. Прво, социјалната компонента кај нас е пред експлозија, оти голем процент луѓе живеат во гола мизерија
Страница 14 од 16

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.