Gevgelijanet - Колумни
Топ Новости >
Наместо “пуч“ видовме само “муч“ - Југослав Петровски за приоритетите на Груевски и фамилијата
Колумна на Александар Дојранлиев
Македонска верзија на приказната за Снежана
Од Проф. д-р Катерина Тодороска, научен советник во Институтот за национална историја
Став на Жарко Трајановски по повод изнесените ставови на лидерот на партијата на власт за поплавите и вината за нестручноста и неодговорноста на институциите
Од фекалии прави планински извор.. од куварка, педијатар... чудесна е нашата Македонија
Писателот и драматург Југослав Петровски со песна за вождот од чии небиднини граѓаните протестирара за правда дури и за време на пороен дожд, без мака, со насмевка и песна
Колумна на Ѕвездан Георгиевски за Призма
Страница 8 од 16

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.