Топ Новости >
Одговор на Јованка Дојранлиева - граѓански активист и основач на Граѓанската Иницијатива АРСЕНА на фејсбук постовите на советниците Томе Ќичуков и Сашо Олумчев за одбивањето да дебатираат за Иницијативата за намалување на цената на водата на ниво на техничка вода во Гевгелија, поднесена од граѓанската иницијатива АРСЕНА
И ова мора да ни биде поука. Не смее да ни се случи во иднина некој да ни ја одземе власта нам на граѓаните
Бранко Тричковски - Шест пати браво за Заев и за неговата одлука да не учествува опозицијата на изборите што злосторничкото здружување на власта ги закажа за петти јуни
Колумна на Петрит Сарачини
Како за медиумски реформи денеска ќе преговараат лидери кои оневозможуваат новинарите да известуваат за важни настани, прашуваат во медиумската заедница
Писмените одобренија за следењето на комуникации се незаконски, велат експертите, особено во случаите кога беа откриени наводни шпионски групи, или пак, кога беа апсени лица дека се наводни терористи, како што тврдеше МВР во јавноста
„Слободата значи одговорност. Затоа многу луѓе се плашат од неа“ – Бернард Шо
Страница 9 од 16

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.