Топ Новости >
Колумна на проф. д-р Темелко Ристески за слободата на говорот и насилството врз вистината што ја претставува предлог законот за забрана на емитување на прислушкиваните материјали
Колумна на Љубомир Костовски за „Глобус“
Анализа на обраќањето на премиерот Груевски пред споменикот на Методија Андонов Ченто и согласноста за кажаното од Иванов
Аналитичари: Не само премиерот, туку и Зврлевски може да падне како жртва на својот цимер!
Системот е криминално поставен. Во него ако не знаеш да "пливаш", или ќе се "удавиш", или ќе те изедат - пирани! - Колумна на Александар Литовски
Не смее, ама никако не смее да му се верува на Груевски на збор. Дури ни тогаш кога e, тој збор, оверен со девет печати (Атанас Вангелов)
Колумна на Ристо Поповски: Бродот на диктатурата, преоптоварен од недобројни злостори сторени против Македонија и нејзините граѓани, неизбежно и незапирливо тоне во жив песок
Тричковски во спомен на прерано починатиот колега Васко Мицковски
Кежаровски: За смелоста да мислите поинаку и да го кажете тоа гласно, може да ви се закануваат, да ве прогласат за предавник, да ве лустрираат. Зборот во името на вистината може да го платите и со слобода
Страница 10 од 16

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.