Премиерот Заев кој пред изборите најави „Чиста вода за сите“ го поздрави пуштањето во употреба на новиот водоснабдителен систем за…
Прифаќање на таков закон би значело погребување на правната држава (Александар Диневски)
Ѓорги Спасов - за двојните аршани на негласачите
Од рубриката Фејсбук реакции: Став на Бранко Тричковски
Министерот за надворешни работи Никола Димитров со Фејсбук статус дава оценка за Бојкотирам
Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски за контроверзните тендери и грантови
Премиерот Зоран Заев - по повод денешната одлука на НАТО за почеток на преговорите за членство на Македонија во Алијансата
Фејсбук реакција на Тихомир Ручкоманов
Пишува Бошко Нацевски - за вредностите на дисперзираниот високообразовен систем во државата
Страница 3 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.