Одиме на Европско!

Петок, 13 Ноември 2020

Македонскиот фудбал оди на Европско првенство.
Предвесник на македонскиот пат кон Европа, или заслужена награда за одиграното.
Нацијата на нозе. Сите се обединија кон победата. Конечно после 30 години Македонија ќе заигра рамноправно на еден Континентален куп.
Еве дел од реакциите на социјалните мрежи за успехот на македонската фудбалска репрезентација.
Првите честитки за историскиот успех ги упатија претседателот Стево Пендаровски, премиерот Зоран Заев, Македонската фудбалска репрезентација и бројни навивачи и граѓани кои подеднакво се радуваа на успехот на нашите репрезентативци.

ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО!!! Грузија ???????? - Македонија ???????? 0:1 (0:0) #СегаЕНашеВреме

Posted by Фудбалска Репрезентација на Македонија on Thursday, November 12, 2020

Македонскиот фудбал оди на Европско! Конечно, имаме историски резултат благодарение на нашата репрезентација, на нашите...

Posted by Zoran Zaev on Thursday, November 12, 2020
Маестралната забелешка на Б.Нацевски дека судбината ни' била струмичанец да не' внесе во Европа (голот на Пандев кој е струмичанец).

ОД СУДБИНА НЕ СЕ БЕГА. БИЛО ПИШАНО, СТРУМИЧАНЕЦ ДА НЕ ВНЕСЕ ВО ЕВРОПА. БРАВО ПАНДЕВ! БРАВО МОМЦИ!

Posted by Бошко Нацевски on Thursday, November 12, 2020
Најавата за одобрена награда од страна на Владата за членовите на македонската репрезентација.

Вечерва на седница на Владата донесовме одлука од буџетските резерви да ги наградиме сите членови на македонската...

Posted by Zoran Zaev on Thursday, November 12, 2020
Коментаторите на МТВ во делириум: Честитки од странство за успехот на македонската репрезентација и зајадливите коментари на незадоволните „патриоти“.

Најбоље нешто вечерва :))))))))

Posted by Radko Kantardiev on Thursday, November 12, 2020
Граѓаните во многу градови низ државата радоста ја споделија со возење автомобили и трубење низ улиците, а пожарникарите се огласија со своите сирени во чест на победата на нашите фудбалери и фудбалскиот влез во Евроспско првенство.
Last modified on Петок, 13 Ноември 2020 - 05:00

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

Собранието со 62 „ЗА“ изгласа доверба на Владата

Парламентарното мнозинство уште еднаш ѝ аплаудираше на Владата. Овој пат за

Повеќе

Хуманитарен Апел за помош на Веселинка

АПЕЛ за помош на Веселина Поп Гонова! - објавија нејзините роднини и пријатели

Повеќе

ВИДЕО: Силен земјотрес во Грција почуствуван и во Македонија

Претпладнево во 11:16 часот се затресе тлото во Лариса, Грција со јачина од 6,2

Повеќе

Кривични пријави за угостител од Гевгелија и возач од Богданци

Гевгелиски угостител и возач од Богданци добиле кривични пријави од ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.