Топ Новости

Груевистите бараат спас од апс

  • Петок, Јун 23 2017


"Група за спас на Груевски и ВМРО: И да краделе, алал нека им се парите!“ формирана 22 јуни , 2017 на социјалните мрежи.

Верни поддржувачи на Никола Груевски и ВМРО на социјалната мрежа Фејсбук отвориле група за поддршка со која што, како што тврдат, покреваат иницијатива за спас на дејците и револуционери на денешното ВМРО, на чело со лидерот на Организацијата Никола Груевски.
Како што е наведено во групата, дури и да било вистина тоа дека краделе, алал да им биле парите, бидејќи сепак, тие биле херои.
,,Браќа и сестри Македонци, ова е иницијатива за спас на дејците и револуционери на денешното ВМРО, на чело со лидерот на Организацијата Никола Груевски. И да е вистина тоа дека краделе, алал нека им се парите што е до мене, бидејќи овие луѓе се хероите на Македонија. Колку и да украле, колку и да убиле, колку и да вршеле терор, ТИЕ НЕ СМЕАТ ДА ОДАТ ВО ЗАТВОР ЗАШТО СЕ ХЕРОИ, А НЕ ОБИЧНИ СМРТНИЦИ! ЗАТОА ЈА ПОКРЕНУВАМ ОВАА ИНИЦИЈАТИВА! ДА ГИ СПАСИМЕ ЛУЃЕТО КОИ ЈА СПАСИЈА ДРЖАВАТА! ДРЖАВАТА Е ПОБИТНА ОД ПАРИТЕ, АЛАЛ НЕКА ИМ СЕ ПАРИТЕ ШТО ГИ КРАДЕЛЕ, АМА ТИЕ НЕМА ДА ОДАТ ВО ЗАТВОР! Се надевам дека ќе ја поддржите мојата иницијатива, ве молам споделувајте ја страната за да собериме што е можно повеќе поддршка!” – стои во соопштението постирано најверојатно од авторот на групата за спас.
Засега, групата која што е активна еден ден, има само пет поддржувачи. Насловена е Слобода за Никола Груевски и дејците на ВМРО.

 


Заев: Европа е во Гевгелија, затоа треба да одговориме со ЗА на европските

Трибина „ЗА европска Македонија“ со коалицијата „Излези ЗА“ одржана вечерва во

Повеќе

„ЗА европска Македонија“ во Богданци

Премиерот Заев во Богданци: Вашингтон и целиот свет оддаваат признание на

Повеќе

Велосипедско дефиле

Гевгелија преплавена од велосипеди по повод 22 септември - Меѓународниот „Ден 

Повеќе

22 септември - Меѓународен ден без автомобили

Со велосипедско дефиле Гевгелија денеска ќе го одбележи 22 Септември -

Повеќе

Сабота 8 часови без струја Гевгелија и Богданци

Нов осумчасовен прекин во снабдувањето со електрична енергија поради неопходни

Повеќе

Средба на Премиерот Заев со Потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Македонскиот Премиер Зран Заев денеска оствари средба со Потпретседателот на

Повеќе

Соопштение од Општинска изборна комисија Гевгелија

Промена на гласачките места во Гевгелија, Миравци, Негорци и Габрово

Повеќе

ЕВН најавува 8 часовен прекин на струја во Гевгелија

Утре петок 21 септември во терминот од 7:30 до 15:30 часот дистрибутерот на

Повеќе

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме

Став на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по однос на референдумското изјаснување на

Повеќе

Низ ГП „Богородица“ летово поминале 1,5 милион туристи

Половина милион македонски туристи претставуваат 1/3 од вкупниот летен патнички

Повеќе

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Заев: Европа е во Гевгелија, затоа треба да одговориме со ЗА на европските

Трибина „ЗА европска Македонија“ со коалицијата „Излези ЗА“ одржана вечерва во

Повеќе

„ЗА европска Македонија“ во Богданци

Премиерот Заев во Богданци: Вашингтон и целиот свет оддаваат признание на

Повеќе

Велосипедско дефиле

Гевгелија преплавена од велосипеди по повод 22 септември - Меѓународниот „Ден 

Повеќе

22 септември - Меѓународен ден без автомобили

Со велосипедско дефиле Гевгелија денеска ќе го одбележи 22 Септември -

Повеќе

Сабота 8 часови без струја Гевгелија и Богданци

Нов осумчасовен прекин во снабдувањето со електрична енергија поради неопходни

Повеќе

Средба на Премиерот Заев со Потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Македонскиот Премиер Зран Заев денеска оствари средба со Потпретседателот на

Повеќе

Соопштение од Општинска изборна комисија Гевгелија

Промена на гласачките места во Гевгелија, Миравци, Негорци и Габрово

Повеќе

ЕВН најавува 8 часовен прекин на струја во Гевгелија

Утре петок 21 септември во терминот од 7:30 до 15:30 часот дистрибутерот на

Повеќе

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме

Став на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по однос на референдумското изјаснување на

Повеќе

Низ ГП „Богородица“ летово поминале 1,5 милион туристи

Половина милион македонски туристи претставуваат 1/3 од вкупниот летен патнички

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.