Заедничката литургија во Скопје на СПЦ и МПЦ-ОА - признаена автокефалноста на МПЦ
Мај 24 2022

Заедничката литургија во Скопје на...

Српската православна црква (СПЦ) на заедничка литургија во Соборниот храм „Климент Охридски“ во Скопје објави дека Соборот едногласно...
ПРЕС на ОО на СДСМ Гевгелија
Мај 23 2022

ПРЕС на ОО на СДСМ Гевгелија

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Гевгелија Миле Атанасов денеска на прес конференција одржана за медиумите се осврна...
Ново игралиште „Емилија Динева “ во Дојран
Мај 23 2022

Ново игралиште „Емилија Динева “...

Првиот донор на срце во државата, дојранчанката Емилија Динева ќе остане запаметена во медицинската историја во Македонија, но нејзе не...
Притвор за 35 годишен шверцер од Дојран
Мај 23 2022

Притвор за 35 годишен шверцер од...

На 10 минути после полноќ, во текот на вчерашниот ден недела 22 мај лишен е од слобода 35 годишник од Стар Дојран. Во полицискиот извештај...
Меморијал за Д-р Ѓорги Петков - 2022
Мај 22 2022

Меморијал за Д-р Ѓорги Петков - 2022

Матичниот планинарски клуб на нашиот најпознат гевгелиски алпинист, д-р Ѓорги Петков и годинава го организираше Меморијалот во негова...
Црквата „Св. Кирил и Методиј“ со богата програма за чествување на Сесловенските просветители
Мај 22 2022

Црквата „Св. Кирил и Методиј“ со...

Денот на браќата Кирил и Методиј, основоположниците на македонската и Сесловенска писменост, освен книжевна, литературна има и своја...
Благодарница за ТППЕ-Гевгелија од СДСМ и коалицијата во Советот
Мај 20 2022

Благодарница за ТППЕ-Гевгелија од...

За Денот на пожарникарите 20 Мај, денеска претставници на советничката група на СДСМ и коалицијата во гевгелискиот Совет ја посетија...
IN MEMORIAM: Никола Гелебешев - голманската легенда на ФК „Кожуф“
Мај 18 2022

IN MEMORIAM: Никола Гелебешев -...

Скротителот на бубамарата низ зелените терени во настапите на ФК „Кожуф“ - голманската легенда Никола Гелебешев замина на вечен...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.