Владата прво го намали бројот на приматели на социјална парична помош, дополнително ги осиромаши и сега со дел од парите кои ги заштеди во буџетот ќе ги покрива нивните долгови. Медиумите главно сокриваат какви кусења ќе има кај слепите, кај лицата на кои им е потребна нега...
Кире Наумов, економски советник во СДСМ на својот ФБ профил ја раскажа македонската верзија на богатење со невидливи (неостварени) инвестиции
Новинарката Јорданка Ивановска - Јоци: Загаденоста на подземните води влијае на безбедноста на водата во јавните чешми
Фејсбук статус на Александар Дојранлиев
Враќањето на опозицијата во Собранието - демократска потреба, или традиција?
Во Крушевската Република и во АСНОМ (да не заборавиме дека летово се полнат 70 години од АСНОМ), Македонија е замислена и сонувана како Социјална, Секуларна и Републиканска држава
Рушевина од куќа веќе три децении оставена како опасност за безбедноста на децата во дворот на Детска градинка во Гевгелија
Зошто нашиот премиер покрај толку големи успеси и резултати постојано е намуртен и нервозен, не се шегува и не се смее, се прашува Ерол Ризаов во колумна за Утрински
НЕ Албанците, во оваа држава никој не верува во судските одлуки...И прашањето треба да биде - зошто!? Кој работел со години на девалвација на македонската правда!?
Страница 30 од 34

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.