Топ Новости >
Црквата ги нарече пагански, а власта со препорака да не се палат коледарски огнови за да се заштити воздухот
Милчин: Тоа дека Груевски лаже не е никаква тајна, но сега веќе не знам дали ги лаже другите или се лаже самиот себеси за да си го објасни она што му се случи
Мачната 2016 ја одбележаа многу тешки настани, протести, пркоси кон власта и фамилијата која владее и дузина храбри личности кои ги одвои неделникот „Фокус“ во својата листа на најхрабрите и најпозитивните за годината која измина
Тито Беличанец: Дали сте за слободна граѓанска и демократска Македонија или за преживување на груевизмот и мафијата!?
„Посветено на самопрогласениот вожд на Левото“ - од Југослав Петровски
Колкумна на Емилија Лазаревска
В. Васиљ: Сега е битна само поддршката на оној што има најголема сила да го победи тој режим, а таа сила за волја на вистина ја има СДСМ
Тие се изгубија уште од убиството на Мартин Нешковски, со антиквизацијата, со Никола Младенов, со аболицијата на хашките злосторници, со „Скопје 2014“
Секој има свои причини за избор и свои причини за неизбор, што е равно на казна на владеачката структура
Страница 10 од 30

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.