Автопревозникот „Дурмо турс“ сам вршел превоз на патници, сам вршел технички преглед на своите возила
Колумна на Бранко Тричковски
Пишува Ида Протуѓер: Скандалот со злоупотреба на 19 милиони евра од ПИОМ се претвори во мобинг од ДУИ кон министерката Царовска
Колумна на Билјана Секуловска - за излеот од мртовечницата која ја носи опсесијата со историјата
Фејсбук реакции на тема прејадување од богатите празнични трпези
Од рубриката Фејсбук реакции - креативната страна на гевгеличани за гевгелискиот снег
ФОТО ГАЛЕРИЈА од Фејсбук реакции: Азилантот шета
Една поинаква животна случка за децата на летување во Дојран, за нивната култура, внимание и љубезност - напишано до Бо Барбов
Колумна на Сашо Ордановски - за сведочењата за вклученоста на претседателот Иванов во настаните од 27 април
Страница 1 од 35

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.