Топ Новости
Актерот Дац му подри метла на Заев Featured
Инспириран од резултатите од првиот изборен круг и воздржаноста на некои од традиионалните гласачи на СДСМ поради кадровата политика на…
На петтите претседателски избори одржани во неделата, на 21 април, кандидатот Стево Пендаровски освои 323.816 гласови, или 42,85% од граѓаните…
Гевгелија го надмина законскиот цензус на излезност Featured
Со излезност од 58,24% до 18:30 часот, според првичните податоци на ДИК, општина Гевгелија е меѓу општините со највисок процент…
Гевгелија до 13 часот со поголема излезност од државниот статистички пресек Featured
Вкупниот гласачки капацитет на општина Гевгелија е ставен во функција навремено во 07 часот со отварањето на сите 37 избирачки…
Претседателски избори 2019 - ден на гласање Featured
Петтите по ред Претседателски избори во Македонија денеска се спроведуваат на 3.480 избирачки места во 80 општини и Град Скопје…
Пендаровски во Гевгелија: На 21 април не одлучуваме за име, туку за политики кои носат иднина Featured
- „Гласајте за бројот три. Со него во 2014 бевме морални победници, сега на 21 април ќе бидеме реални победници“,…
Компаниите да ги искористат мерките за унапредување на соработката со грчките партнери што доаѓаат од новите развојни можности од Преспанскиот…
Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во обиколка на системот за водоснабдување на Гевгелија Featured
- „Надминат е сериозниот проблем за водоснабдување од 2012 година и 16.000 граѓани од овој крај денеска се снабдуваат со…
Донаторска акција „Нахрани 10.000“ во Гевгелија Featured
Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна, која е во организација на Здружението „Сите сити“ во соработка со Црвен…
Страница 1 од 187

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.