Општина Дојран и тамошните угостители годинава од 21 до 24 февруари се претставува на меѓународниот туристички саем што се организаира во Белград, Србија, по 38-ми пат
Притворените екс министри Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски денеска во вербален инцидент кои преминале во физички пресметки
Груевски ја ставил партијата во функција на настаните од 27 април Featured
ОЈО: Осомничениот Н.Г. како тогашен претседател на политичка партија преку медиум ги повикал граѓаните на протести и заедно со другите обвинети за таа цел ја ставиле во функција целата партиска структура
Ургентно решение за надминување на проблемот со непотизам при вработувањата е веднаш да се повлечат и вработените кои се блиски на функционерите од сегашната, но и од поранешната власт
ОЈО ги сомничи Груевски и Вељановски за Крвавиот четврток Featured
Вељаноски и Груевски - осомничени за терористичко загрозување на уставниот поредок - Oсомничените Вељановски, Јанакиески и Ристовски веќе се приведени, додека Бошковски и Груевски се во бегство
Владата ќе го разгледува барањето на граѓанското движење за дислокација на казината и обложувалниците
Со 60,6 милиони денари Општина Гевгелија ќе ги раздолжува наследените долгови Featured
Буџетска дотација од Владата на Македонија за раздолжување на наследените долгови на општина Гевгелија од минатиот изборен состав
Шеснаесет граѓански организации ќе добијат буџетска дотација во вредност од 700.000 денари за изведување на нивните програмски активности во текот на 2019 година
Продолжуваат изведбените работи на патот Гевгелија-Негорци Featured
Механизацијата на изведувачот „Жикол“ е на терен за гребење на асфалтот од втората фаза на изведбениот проект
Страница 1 од 179

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.