Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44
Владата на Република Северна Македонија, на вчерашната седница донесе одлука со која, разговорите со лозарите и винарските визби добија правна…
Лишена од слобода гевгеличанка во Скопје Featured
Полициски службеници на СВР Скопје, вчера (вторник 22 септември) ја лишиле од слобода С.К.(39) од Гевгелија.Кај гевгеличанката при претрес во…
Гевгеличанец лишен од слобода на ГП Табановце Featured
Министерството за внатрешни работи известува дека во средата на 7 минути пред полноќ лишен е од слобода 30 годишниот М.П.…
Жалбите за предметот „Тенк“ на Груевски и Јанулоска паднаа пред Врховен. Врховниот суд денеска ја информираше јавноста дека вчера донесе…
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија Featured
Утрово, околу 7 часот и 30 минути, на излезот од Гевгелија се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го…
Приведен дилер на дрога од Миравци, гевгелиско Featured
Секторот за внатрешни работи Струмица - Одделение за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе кривична пријава против…
Наставата со физичко присуство и комбиниран модел бараат гевгелиските училишта за 2020/21 Featured
Одлагањето на наставата за учебната 2020/21 поради корона пандемијата ги наметна новите протоколи за работа во училиштата но и ограничените…
Заев: Слободни и отворени кон светот! Ја славиме независноста! Featured
Премиерот Заев на прославата по повод Денот на независноста на Македонија - 8ми Септември, денеска на свечената церемонија пред Владата…
Тешко повреден возач на мопед од Гевгелија Featured
Тешки клинички повреди на 78 годишен жител од Гевгелија е епилогот од сообраќајката која вчера претпладне се случила на патот…
Страница 1 од 268

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.