Топ Новости
Лишен од слобода 19 годишен Гевгеличанец - Понеделник, 25 Ноември 2019 13:03
Заменик министерот за локална самоуправа Павлески во посета на Гевгелија и Богданци Featured
Работна посета на двете јужни општини Гевгелија и Богданци беше дел од денешната агенда на заменик министерот за локална самоуправа,…
Собраниската Законодавно – правна комисија на денешната седница заклучи дека нема потреба од давање автентично толкување за член што не…
Дводневен „Новогодишен базар 2019“ во Гевгелија Featured
Од денес напладне во Гевгеија започнува традиционалната предновогодишна хуманитарна манифестација „Новогодишен Базар“. Среда 4-ти и четврток 5-ти декември, во просториите…
„И ние постоиме“ - одбележан Светскиот ден на лица со посебни потреби во Гевгелија Featured
Со дефиле низ улиците на Гевгелија, членовите на здруженијата на наши сограѓани кои се дел од нашата заедница го одбележаа…
Минималната плата утврдена со закон од 1-ви декември изнесува 14.500 денари и нејзината примена, пресметка на трудот, почнува да важи…
Пресуда: 13 години затвор за Тони Манџа за разбојништво во казино во Гевгелија Featured
Тони Кечев (40 год) од Гевгелија, викан Манџа доби казна затвор од 13 години за две кривни дела „разбојништво“ и…
За три мандати седење во пратеничките клупи, односно вкупно 9 години, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Цуклев, од Собранието…
Ученичката Јована освои трето место по физика на „Месецот на науката“ Featured
Ноември - „Месецот на науката“ донесе нови награди за учениците од Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија. По првата…
Пред пратениците во Собранието на РСМ пристигна иницијатива за толкување на Законот за помилување, доставена од пратеници на СДСМ.Со барање…
Страница 1 од 221

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.