Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Зошто се зголемува дефицитот на 4% од БДП, наместо да се намалат непродуктивните расходи?
Поплавени и изреволтирани за негрижата на државата се побунија и добија ќотек
Телма јавува за 20 настрадани и 11 повредени, а материјалните штети уште не се познати
Порталот „Сакам да кажам“ со новинарски прилог за гевгелиската вода
„АРСЕНА“ со презентација на фестивалот „ДримОн“ Featured
На годинашниот уметнички фестивал „ДримОн“ во Струга, свое место во програмата имаше и гевгелиска „АРСЕНА“ со посебен термин за презентација…
Моинчани се жалат: зошто да го плаќаат отровниот арсен во водата Featured
Во подпланинското село Моин немаат редовно вода, а и таа што ја добиваат е нечиста
Тодоров да се напие вода од Дојранско Езеро
Лагите на општината стасаа до тендер Featured
Општината најави дека ќе копа нови бунари за водоснабдување, а истиот ден објави дека водата е исправна за пиење
Фото и Видео дека имало и бетер од нас во светот
Страница 188 од 263

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.