Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Платформата за граѓанска политика АЈДЕ! утре на пладне закажа протестен перформанс пред зградата на МРТВ со цел да порачаат кон…
Водата во ОУ „Крсте Мисирков“ не е безбедна за пиење Featured
Со допис од 17.02.2015 година од Агенцијата за храна и ветеринарство, Подрачна единица Гевгелија, се известува населението дека Водата од…
Јавното обвинителство против „Комуналец“ и поранешните директори Featured
Вчера во Основниот суд Гевгелија беше закажана втората главна расправа што ја поведе Јавното Обвинителство против ЈПКД „Комуналец“ и поранешните…
Аудио снимки од четвртата „бомба“ на СДСМ Featured
Денес со почеток во 14 часот беше одржна четвртата по ред прес конференција од проектот „Вистината за Македонија“
Протест „Црвен картон за министерот Тодоров“ Featured
Денес револтираните граѓани започнаа протест од пред Фондот за здравствено осигурување на Македонија и маршираа до Министерството за здравство со…
Во Македонија поплави, во Гевгелија нови канцеларии на ДПМНЕ Featured
Додека во гевгелиско обичниот земјоделец чека да се повлече водата од надојдениот Вардар за да види дали ќе остане нешто…
Одбивен одговор од Европската Комисија
На ваков хуман гест се организираа и Општинските организации на СДСМ во Македонија - како и ОО на СДСМ Гевгелија
Соопштение на Обединети за Македонија
Страница 191 од 227

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.