Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
22-ри Коледарски хепенинг Featured
Традиционална предбожиќна забава во организација на ЛК на СДММ Гевгелија
Претседателот на ОО СДСМ Гевгелија и актуелен пратеник во оставка, Сашо Поцков, денеска се обрати се осврна на годината што…
Студентите во „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје смрзнуваат на -10 стапени целзиусови
Арсена - Елка од шишиња Featured
Активисти на Арсена во центарот на градот поставија елка направена од празни шишиња од вода во знак на потсетување дека…
Буџет со мирис на арсен Featured
Гевгеличани и со новиот Буџет за 2015 уште ќе голтаат АРСЕН!!!
Уставниот суд на РМ го укина правилникот на „Комуналец“ за погребни трошоци Featured
Надоместокот од 120 денари за погребнина што ги наплаќа ЈПКД Комуналец од Гевгелија укинат со одлука на Уставен суд заедно…
Новогодишно топлење на ГТЦ Featured
Во Новата година со стариот добар ГТЦ - граѓанска иницијатива за спас на барокизација на овој модерен градежен идентитет на…
24ти декември, две години од Црниот понеделник и порака од опозициските партии „Претстои период кога ова лудило мора да заврши“
Студентскиот пленум во петок организира трет студентски протест против воведувањето на државен испит во високото образование, како во Скопје, така…
Страница 192 од 221

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.