Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Група од стотина жители на населбата Ѓорче Петров, претежно момчиња, се собраа во 18 часот револтирани од вчерашното убиство на…
Изгубил се’ во поплавите, а бара само гумени чизми за помош - новинарот му ги дал неговите
Попладневното грозоморно убиство на 18 годишниот матурант Ангел П. од Скопје, од страна на Насер Е. со убод од нож…
Во текот на вчерашниот ден на иницијатива на сопственикот на „Сити“ кафе од Гевгелија, Ристо Петков беше организирана првата собирна…
Хуманитарна акција за помош на настраданите во соседството
Македонските граѓани од Скопје, Куманово, Велес, Битола, Тетово, солидарно се одзваа за помош на загрозените подрачја од поплавите во Србија…
Поради поплавените електрани во Србија Електрани на Македонија ќе произведува струја за соседната Република
Македонските граѓани самоиницијативно се организираат за помош на настраданите лица во поплавите во Србија и во Босна
Србија и БиХ ги преживуваат најголемите поплави во последните 120 години
Страница 198 од 211

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.