Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Тестирано медицинско лице во Болница Гевгелија е НЕГАТИВЕН на Корона Featured
- „На медицинското лице вработено во ЈЗУ Општа Болница Гевгелија кое беше тестирано од Корона вирусот (Covid19), пред 15 минути…
Вонредна состојба - Гевгелија вонредно дисциплинирана Featured
Пет часа како е во сила вонредната состојба во државата, а Гевгелија покажува високо ниво на граѓанска совесност - улиците…
Претседателот на државата Стево Пендаровски попладнево на вонредно обраќање до нацијата ја извести јавноста дека потпишал Одлука со која се…
Парична казна од 2.000 евра за две лица од Валандово, кои по враќањето од Германија не останале во изолација Featured
Јавното обвинителство објави соопштение за уште две потенцијално заразени лица, кои своеволно излегле од изолација, а се однесува за граѓани…
Владата донесе одлука за прогласување вонредна состојба Featured
Премиерот на Владата на РСМ Оливер Спасовски денеска на прес конференција ја обзнани одлуката на Владата за прогласување на вонредна…
Дезинфекција на детските игралишта, улиците, паркиралиштата, јавните површини во Гевгелија Featured
Од денеска ЈПКД „Kомуналец“ во соработка со Центарот за јавно здравје - Подрачна единица Гевгелија, а по налог на Општинскиот…
Затворени границите и аеродромите во РСМ - ГП Богородица празен Featured
Ретка слика од Граничниот премин Богородица - празен, без возила. Ова е согласно мерките на Владата на РСМ против заканата…
Министерот за надворешни работи на РСММ Никола Димитров заедно со Амбасадорот на Шпанија во Македонија Лоренцо Сера денеска на прес…
Гевгелија дисциплинирано ги практикува мерките против корона Featured
Општинскиот кризен штаб денеска одржа седница на која од тамошните претставници на државните и Општински органи и институции кои членуваат…
Страница 3 од 241

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.