Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце Featured
Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние кои учествуваа во првата трансплантација на срце во…
- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе европското законодавство пред да станеме држава членка…
Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката листа на коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ Featured
Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од Миравци, општина Гевгелија е пример за родовта еднаквост која…
Првенците на генерацијата 2019/20 наградени од Општина Гевгелија Featured
Шесмина првенци на генерациите 2019/2020 од Општинските основни училишта, музичкото и средното училиште во Гевгелија денеска добија парични награди од…
Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија три обиди за нелегално изнесување на готовински платежни средства од државата,…
На граѓанската трибина одржана синиќа во Гевгелија, лидерот на СДСМ, предводник на коалицијата „Можеме“ и носител на изборната листа на…
Заев од Гевгелија: Ова не е гола борба за власт туку носење храбри одлуки за народот и државата Featured
СДСМ и коалицијата „Можеме“ вечерва одржаа отворена трибина со граѓаните на која се обратија кандидатите за пратеници од Изборната Единица…
Марија Костадинова од СДСМ: Не за рудници во нашата земја Featured
Марија Костадинова кандидат за пратеник на СДСМ во ИЕ4 денеска со експресен одговор по видео изјавите на опозиционите функионери и…
Марија Костадинова - капитални проекти за инфраструктурно поврзани граѓани Featured
Кандидатот за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“ од општина Гевгелија за ИЕ 4, Марија Костадинова продолжи со своите средби…
Страница 3 од 258

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.