Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Заев до сопартијците - нема преговори без техничка Влада; медијаторот од ЕК вечерва на Бихачка
Летна кровот на гевгелиската гимназија Featured
Силниот рафален ветер со брзина од 78 километри на час го откорна кровот на СОУ „Јосиф Јосифоовски“ во Гевгелија
Семинар на тема: Арт - терапија Featured
Осма работилница спроведена преку Проектот финансиран од Европската Унија „Програма за целосна социјализација на децата со посебни потреби во нивните…
Македонски аналитичари за настапите на сегашниот и номинираниот за нов американски амбасадор во Македонија имаат едно мислење - тоа е…
Во недела пред спомен куќата на Мајка Тереза започнува маршот за мир на оние кои што не сакаат да седат…
ВМРО бега од темата - СДСМ повторно прашува за градежните активности кај Милци Featured
СДСМ Гевгелија: Бегајќи од темата за најавата за градежни активности кај ГП „Богородица“ на потегот кај Милци, портпаролот на Општината…
30.000 наставници во основното и средното образование ќе штрајкуваат следниот понеделник на 29- ти септември
Волерс: Политичарите се грижат за лично богатење и уривање на државата! Featured
Американскиот амбасадор во Македонија, Пол Волерс, изјави дека политичарите во Македонија водат политика на уривање на земјата, а не за…
Архитектонска шминка на предниот дел од неколку стамбени згради во центарот на Скопје, а позадината на зградите во руинирана катастрофална…
Страница 208 од 228

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.