Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Од денеска Македонија ги отвори границите без обврска за тест и карантин Featured
Од денеска целосно се отвораат сите гранични премини во државата со што македонските државјани и странците ќе можат непречено да…
Во предизборната капмања ВМРО-ДПМНЕ ја актуелизира темата за отварање на рудници и обезбедување 300 работни места. Тоа го изјави Игор…
СДСМ Гевгелија со ПРЕС и „Отворен штанд со граѓаните“ ја започна предизборната кампања Featured
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и Општинската организација на СДСМ во Гевгелија официјалниот старт на својата предизборна кампања за 11-те Вонредни…
Денес попладне ќе се изврши прскање против возрасни комарци Featured
По двонеделното одложување на најавено прскање против возрасни комарци, од 11 јуни, заради врнежливиот период, а после извршени две последователни…
Средношколци од Гевгелија освоија Второ место на државен натпревар за „Најдобра ученичка компанија“ Featured
Средношколците од „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија, Душко Јанев, Никола Биков, Пепица Јованова, Ангелина Несторова и Слободанка Савиќ, сите од IV…
Денес стартува предизборната кампања за ВПИ 2020 Featured
Вонредните парламентарни избори во РСМ кои треба да го донесат 11-тиот по ред Парламентарен состав на законодавниот дом веќе се…
Регионалното одделение за комуналии при општина Килкис, од Република Грција (ние го знаеме како Кукуш) ги започна работите за чистење…
Улица „Индустриска“ проширена и асфалтирана Featured
Најпрометната стопанско-сообраќајна артерија во градот, улица „Индустриска“ од денеска е со нов асфал, проширена, со поставена атмосферска канализација, со уреден…
Субвенционирање на комуналните услуги на социјалните категории граѓани зголемено на 650 денари Featured
Советот на Општината донесе и Одлука за субвенционирање на потрошувачката на основните комунални услуги за корисници на гарантирана парична помош…
Страница 4 од 258

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.