Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Во гевгелиско возило пронајдени и запленети 5 килограми хероин Featured
На 9 март 2020 година, при детална контрола на автомобил со гевгелиски регистарски таблици, управуван од македонски државјанин, царинските инспектори…
ВМРО-ДПМНЕ ги утврди кандидатските листи - Ангелина Петкова е кандидат за пратеник од Гевгелија Featured
ВМРО-ДПМНЕ вечерва на конвенција ги утврдија кандидатските листи во сите шест изборни единици во државата, при тоа лидерот Мицкоски не…
Рапидно расте бројката на заболени, за жал и на починати од коронавирусот во Италија. Само во последните 24 часа регистрирани…
Владата ги усвои мерките на Комисијата за заразни болести против корона вирусот Featured
Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ја разгледа информацијата на Управувачкиот комитет за координација и управување…
Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство на РМ, чиј претседател е д-р Миле Босилковски од Инфективната клиника, утрово…
СДСМ со Марија Костадинова - кандидат за пратеник од Гевгелија Featured
СДСМ вечерва на својот 24 партиски Конгрес ги утврди изборните листи за пратеници во сите шест Изборни единици во државата…
Училиштата во Гевгелија добија дезинфекциски средства Featured
Министерството за здравство набави средства за дезинфекција наменети за образовните институции во државата. Денеска такви средства за дезинфекција за употреба…
Се случи неодговорност на здравствен работник и непочитување на препораките за пријавување на секој кој патувал во подрачја каде има…
Видимче: Бидете горди жени секој ден! Featured
Честитки до сите припаднични на понежниот пол, дами, граѓанки на Гевгелија и населените места денеска по повод Меѓународниот ден на…
Страница 5 од 241

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.