Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Со мерките за популаризација на домашниот туризам поради ковид состојбите и користењето на ваучерите за туризам заинтересирани се и дојранските…
Македонските оператори околу 18 часот ги остварија најавите и го прекинаа реемитувањето на сите ТВ-програми, освен на националниот сервис МРТВ.…
Брана Конско најголемиот капитален проект во гевгелиско привршува годинава Featured
ХМС Брана Конско - петдеценискиот капитален сон на гевгеличани се завршува до крајот на годината и ќе овозможи наводнување на…
Две кривични пријави за двајца гевгеличани Featured
Министерствотот за внатрешни работи поднесе кривични пријави до Јавното обвинителство за двајца осомничени гевгеличани кои се товарат за делото „криумчарење…
Од лансирањето на мерката „МојДДВ“, со која на граѓаните им се враќа 10% од платениот износ на ДДВ од секоја…
СДСМ Гевгелија најави одговорна кампања Featured
Најавениот датум 15 јули за изборна верификација на 11-от по ред Парламентарен состав во државата реализиран во актуелнава корона состојба…
Денеска беше прочитана пресудата за обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, поранешна шефица на СЈО за случајот „Рекет“. Во пресудата…
Со само пет часови одобрен транзит на странските граѓани низ нашата земја, според уредбата на Владата, дозволен е нивен влез…
Наврнаа 12 литри дожд на 1м2 во Гевгелија Featured
Седум општини во државата денеска облеани со дожд кој остави воден талог од 5 до 22 литри на еден метар…
Страница 5 од 258

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.