Топ Новости
Со ИПА средства од 516.000 евра започна регулацијата на Сува Река Featured
Македонско-грчкиот проект „Одржливо управување со водените ресурси во прекуграничниот регион“, или попознат како "АКВА ЕМ 2“, во чии рамки ќе…
Премиерот Заев презентираше Предлог-план за одлучна акција против ширење дезинформации. Со оваа јавна презентација започнува нова фаза на организиран пристап…
Заврши бетонирањето улични краци во Милетково и Миравци Featured
Со средства од Буџетот на општина Гевгелија, а со изведба на ТИРЗ „Пелагонија“ денеска завршија градежните работи во Милетково и…
Поголеми плати од 16% за вработените во градинките Featured
Од минатиот месец јуни, вработените во градинките добија поголеми плати за 16% согласно ново усвоениот закон за детска заштита, кој…
УСАИД одобри 1,5 милиони денари за обнова на санитарните јазли во СОУ „Јосиф Јосифовски“ Featured
Со средства од УСАИД во вредност од 1,5 милиони денари следниот месец треба да започне санација на сантарните јазли во…
Првиот човек на СЈО, Катица Јанева денеска за прв пат се појави во јавноста по обелоденување на аферата „Рекет“ и…
Еко-акција за Армискиот парк во Гевгелија Featured
Спомен обележјето за жртвите на фашизмот од Гевгелиско кое е лоцирано во паркот на поранешната касарна на ЈНА, а сега…
Од Стојаково до Пекинг со ново македонско-грчко пријателство Featured
Дека патувањата зближуваат докажува и последната информација која ја добиваме од патувачкото дуо Шуклев и Николов од авантурата наречена „Од…
Јовески: Знаеме како се давани парите во случајот „Рекет“ Featured
Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека знаат како и од каде се дадени 1,5 милиони евра во случајот „Рекет“,…
Страница 6 од 206

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.