Јанева: „Мене не може да ме сменат зошто Законот за СЈО нема персонални решенија“ Featured
- „Додека можам да бидам специјален јавен обвинител ќе останам до крај, не поради тоа што сакам, туку затоа што…
Метео прогнозерот Славчо Попоски најавува дека бурата АНДРЕА ја зафаќа државава - Силно невреме ја чека северна и источна Македонија.…
Гевгелија превентивно со подготовки за претстојното невреме Featured
Поради најавените циклонски активности во регионот на Балканот, кое ќе трае се до 17 мај, вчера со координативни мерки помеѓу…
Од утре бензинските пумпи сами ќе ги утврдуваат цените на горивата Featured
Вечерва на полноќ истекува мандатот на Регулаторната комисија за енергетика. Нејзиниот мандат за утврдување на цените на дериватите истечува во…
Инаугурација на Претседателот на РСМ Стево Пендаровски Featured
Денеска напладне во Собранието на РСМ на свечена седница новоизбраниот Претседател на државата Стево Пендаровски имаше свечена инаугурација пед пратениците…
Меѓународна соработа на Општина Дојран за развој на туризмот Featured
Најјужната туристичка дестинација во државата, Дојранското езеро и општина Дојран неделава беа посетени од меѓународни гости и експерти од Србија…
Претседателот во заминување денеска имаше последен работен ден. Тој веќе поднесе барање да му бидат обезбедени како поранешен претседател што…
Министерството за внатрешни работи, Гранична полиција „Југ“ известува за спречен обид за криумчарење мигранти од Непал кои непријавено сакале да…
Седуммина струмичани под истрага за убиство во Стар Дојран Featured
Основното јавно обвинителство – Велес донесе наредба за спроведување истражна постапка против седум лица од Струмица на возраст од 19…
Страница 6 од 196

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.