Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
По бранот бегалци од Сирија кои преку Турската граница се обидоа насилно да влезат во Грција и најавата на турскиот…
Општина Дојран доби 585.000 евра за изградба на нови патишта Featured
Со проектот на Владата на РСМ „Македонија без кал“ во кој се обезбедени 70 милиони евра за изградба и рехабилитација…
Владата одобри 900.000 евра за нови патишта во општина Гевгелија Featured
Седумдесет милиони евра ќе им бидат распределени на сите 80 општини за изградба и санација на локални патишта и улици,…
Прес конференција на министерот за здравство Венко Филипче во врска со состојбата со корона вирусот во државата. - „Состојбата со…
Одбележување на 115 годишнината од загинувањето на гевгелискиот војвода Сава Михајлов Featured
Гевгелија денеска оддаде почит на својот борец, револуционер, илинденец и војвода Сава Михајлов кој пред 115 години на 1 март…
Дојран во деловна експанзија - Заев најави 600 милиони евра поддршка за развој на бизнисот до 2024 Featured
Општина Дојран покрај привлечноста за туризам има свои потенцијали и во развојот на економијата во другите сфери на стопанството. Пример…
Пет часовен прекин на електрична енергија во Гевгелија Featured
ЕВН информира дека утре 29.02.2020 (сабота) со почеток од 05 часот наутро се до 10 часот, без напојување со електрична…
Одложена училишната екскурзија за Италија на учениците од СОУ „Ј.Јосифовски“- Гевгелија Featured
Следејќи ги препораките на Владата, Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје на РСМ, СОУ„Јосиф Јосифовски“- Гевгелија донесе одлука…
Ветровита Гевгелија со брзина на ветер од 50 км/час Featured
Денешното тивко и напати облачно време попладнево продолжи со ветерни налети чија најголема брзина достигна од 50 километри на час.…
Страница 7 од 241

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.