Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
ДУИ сака само партиско-политички калкулации, тоа е поената на нивниот предлог за премиер Албанец, рече во вечерашното гостување во „Клик…
Прес на СДСМ Гевгелија: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не се излезени од режимската матрица Featured
Корона пандемијата, одговорноста на секој поединец во зачувување на јавното здравје на нацијата, вонредните состојби, одложените избори и најавата за…
ПС за ГН “Богородица“ за 9 дена спречила 878 илегални мигрирања преку ГП Богородица Featured
Граничната премин Богородица и во услови на корона пандемија успешно се справува со предизвикот од илегална миграција. Само ви изминатите…
Падна статуата на морепловецот Христофер Колумбо пред парламентот во Минесота, а денеска е обезглавена неговата статуа во Бостон, друга беше…
Костадинова: Заврши успешно најтешката пандемска учебна година 2019/2020 Featured
Без вообичаениот џагор, радост, детски приредби, музика и радосен восклик денеска 10 јуни, со он лајн состанок на училишните наставни…
ФОТО: Детска радост за новиот детски парк во Гевгелија Featured
Нема црвени панделки, нема свод од балони, нема сечење ленти - децата први денеска ги запоседнаа реквизитите за игра од…
Владата ги задолжи МВР и инспекторатите да вршат засилени контроли во подрачјата со поголем број новозаболени од коронавирус. Владата на…
ЈО Гевгелија издаде казни од по 1.000 евра за 15 лица Featured
Основното јавно обвинителство во Гевгелија на ден 4 јуни постапуваше по најновите предмети на прекршување на полицискиот час од страна…
Притворено лице во Гевгелија заради повеќекратни извршени кражби Featured
Петмесечен насилен оператор на кражби низ Гевгелија, Богданци и Валандово деновиве се најде пред Јавен обвинител со Кривична пријава од…
Страница 7 од 258

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.