Во Гевгелија излезност од 33,07% до 13 часот Featured
Општинската изборна комисија во Гевгелија во 13 часот направи пресек на излезност на граѓаните со право на глас во сите…
Болните гласаа со рекордни 96% во Гевгелија Featured
Денеска, сабота пред утрешниот избирен ден предвиден за гласање, во државата гласаа болните и изнемоштени лица, лицата кои издржуваат казна…
Членовите на Комисијата за спречување на корупција донесоа одлука да се испита како лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски стекнал државно…
Велигденски кражби во Дојран - украдени четири спомен бисти на македонски дејци Featured
На ден Велики петок, 26 април во Дојран, кој беше неработен празничен ден за православните христијани, во Дојран пријавена е…
Според извештај на МВР во текот на денешниот празничен ден во Стар Дојран се случила физичка пресметка во која учествувале…
СОУ Богданци со две музички награди на Регионалните хорски и оркестарски смотри Featured
Оркестарот и вокалната група при Средното општинско училиште „Богданци“ од Богданци на 24 овој месец освоија две први награди на…
Стево Пендаровски, кандидатот за претседател кој оди во вториот изборен круг со 4.606 гласови предност, денеска го посети Мултимедијалниот центар…
Христос Воскресе низ гевгелиските храмови Featured
Со Велигденска божествена литургија која вечерва се служеше низ црковните храмови во Гевгелија, црквата „Свети Кирил и Методиј“ и црквата…
Во црквата Воскресение на Исус Христос каде се наоѓа гробот на Исус Христос, на Велика сабота се пали благодетниот оган…
Страница 8 од 196

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.