Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Притвор за осомничен за силување на малолетничка во Гевгелија Featured
Основното јавно обвинителство Гевгелија до судијата на претходна постапка при Основниот суд Гевгелија достави Предлог за определување мерка притвор за…
Рехабилитација на патот Нов Дојран-Стар Дојран-Граничен премин Дојран Featured
Осумтотини илјади евра за рехабилитација на патиштата и улиците во општина Дојран најави денеска министерот за транспорт и врски Горан…
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој на сметките на 1.447 лица исплати 11,3 милиони денари. Парите ги…
Македонските епидемиолози велат дека ќе бидат потребни големо екипирање и персонал ако се случи да имаме заболен од овој вирус,…
Со почетокот на уредувањето на тротоарите од двете страни на улицата „Миле Пецанов“ во Гевгелија беше најавено дека покрај поставувањето…
Се крчкаат кандидационите партиски листи за Парламентарните избори 2020 Featured
Заклучно до 12 март, на 30 дена од одржуавњето на закажаните вонредни парламентарни избори 2020, партиите треба да достават до…
Задушница - гевгеличани во сеќавање на упокоените ги посетија вечните почивалишта Featured
Гевгелиските гробишта денеска беа преполни од посетители и роднини кои палеа свеќа за спокој на своите упокоени, делеа храна на…
Оставка на директорот на Средното училиште во Гевгелија Featured
Директор на СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија, Цветан Неловски денеска претпладне депонира оставка од функцијата директор до градоначалникот на Општина…
Меѓународна Мировна награда за Заев и Ципрас Featured
За својата дипломатска умешност во спорот околу името Македонија, бившите премиери Зоран Заев и Алексис Ципрас се одликувани со Мировната…
Страница 8 од 241

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.