Топ Новости
Градинката во Миравци со нова ограда Featured
По две недели работа на терен заврши оградувањето на двориштето на Детската градинка во Миравци. Освен метални профили поставени на…
На денешната седница Владата го одби барањето за издавање дозвола за „Иловица“, бидејќи компанијата не ги исполнила условите за вршење…
Претседателот Пендаровски во посета на јужната граница и Транзитниот Центар за мигранти Featured
Претседателот на Република Македонија и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски придружуван од началникот на генералштабот на армијата, генерал-потполковник…
Во тек е пријавувањето за социјални пензии Featured
Заинтересирани граѓани за остварување на правото на социјална пензија во висина од околу 6.000 денари веќе се обраќаат до центрите…
Со кампања граѓаните од „Движењето против коцкање“ сами ќе укажуваат на негативните последици од игрите на среќа. Оваа граѓанско движење…
Посета на претседателот на Собранието на Турција во Гевгелија Featured
- „Гевгелија е мал град, но значаен сообраќаен, економски и земјоделски центар“ - порача Мустафа Шентоп, претседател на Големото Собрание…
Од денеска граѓаните ќе можат да ја превземат апликацијата МОЈ ДДВ преку која ќе можат да праваат поврат од 15…
Владислав Видимче именуван за претседател на СДСМ Гевгелија Featured
Колективното разрешување на претседателите на општинските организации на СДСМ по претседателските избори во државата, донесоа нови личности на чело на…
Со капитални зафати до нов парк на теренот од стариот градски пазар Featured
Членовите на Советот на општина Гевгелија вчера, по завршувањето на 28-та вонредна седница, ја проследија презентацијата на проектот за уредување…
Страница 9 од 206

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.