Заев: 27 април е аларм и потсетник за одговорност Featured
Претседателот на Владата Зоран Заев денеска потсетува на настаните за упадот во Законодавниот дом на 27 април 2017, нарекувајќи го…
Одбележувањето на 26 април - излегувањето на првите партизани од гевгелиско Featured
На овој ден пред 76 години, во 1943 година, во виорот на Втората Светска Војна, излегле во партизани првите борци…
Велики Четврток - денес се вапцаат велигденски јајца Featured
Велигденските јајца се обележје на големиот христијански празник Велигден. Оваа традиција денеска прерасна во вистинска уметност во која подеднакво уживаат…
Актерот Дац му подари метла на Заев Featured
Инспириран од резултатите од првиот изборен круг и воздржаноста на некои од традиионалните гласачи на СДСМ поради кадровата политика на…
На петтите претседателски избори одржани во неделата, на 21 април, кандидатот Стево Пендаровски освои 323.816 гласови, или 42,85% од граѓаните…
Гевгелија го надмина законскиот цензус на излезност Featured
Со излезност од 58,24% до 18:30 часот, според првичните податоци на ДИК, општина Гевгелија е меѓу општините со највисок процент…
Гевгелија до 13 часот со поголема излезност од државниот статистички пресек Featured
Вкупниот гласачки капацитет на општина Гевгелија е ставен во функција навремено во 07 часот со отварањето на сите 37 избирачки…
Претседателски избори 2019 - ден на гласање Featured
Петтите по ред Претседателски избори во Македонија денеска се спроведуваат на 3.480 избирачки места во 80 општини и Град Скопје…
Пендаровски во Гевгелија: На 21 април не одлучуваме за име, туку за политики кои носат иднина Featured
- „Гласајте за бројот три. Со него во 2014 бевме морални победници, сега на 21 април ќе бидеме реални победници“,…
Страница 9 од 196

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.