Топ Новости
Советот на општина Гевгелија даде согласност за новите акти на Детските градинки во општината Featured
Три правни внатрешни акти на Јавната детска установа „Детска радост“ од Гевгелија денеска добија согласност за нивно стапување на сила…
Почнуваат градежните работи за изградба на системот за наводнување на јужната долина на реката Вардар, втора фаза.Почетокот на работите денеска…
Владата ќе добие пет нови министри Featured
Денес од Валандово Премиерот Заев најави дека уште денес до Собранието ќе ги достави предлозите за нови министри и тоа…
Нов асфалт и проширување на регионалниот пат Гевгелија-Богданци-Фурка Featured
Министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски денеска го најави почетокот на изведбените работи за рехабилитацијата на регионалниот пат Р1109,…
Валандовски средношколци Елена и Борис во финале на Genius Olympiad во Њујорк Featured
Елена Гребенакова и Борис Китановиќ, ученици во втора година гимназија при СОУ "Гоце Делчев" - Валандово, под менторство на проф.…
Одбележување на Светскиот ден на бегалците во Гевгелија Featured
Со штанд на УНХЦР на градскиот плоштад во Гевгелија од 08 до 20 часот денеска волонтери на оваа меѓународна организација…
Од 1 јули стартува мерката „Повраток на ДДВ за граѓаните“ Featured
Од 1 јули, (значи за 10 дена) почнете да собирате фискални сметки од секое купување, платена услуга. Владата, Министерството за…
„Ден на проширување“ тема на Европскиот комитет за региони Featured
Денеска и утре во Брисел се одржува дводневниот 16-ти по ред Заеднички консултативен состанок на Комитетот на регионите од Република…
Летен одмор и заработка е добра комбинација, ако е тоа работа на некои од туристичките дестинации од соседството.Се поголем е…
Страница 10 од 206

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.