Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Почувствуван земјотрес во југот од Македонија Featured
Тектонско придвижување на земјиното тло вечерва во 22:55 часот почувствуваа жителите на југот од Македонија, Гевгелија, Богданци, Дојран. Земјотресот е…
Во чест на Спасовден - заштитникот на Гевгелија Featured
Денеска е Св. Спас - заштитник и спасител на луѓето, заштитник на Гевгелија. Четириесет дена после Велигден, секогаш во четврток…
Од 28 мај после речиси двеиполмесечен прекин на дејноста поради корона кризата, со Одлука на Владата на РСМ од денеска…
Советот на Општина Гевгелија на денеска одржаната 45-та редовна седница донесе Одлука за намалување на комуналните такси на деловните субјекти…
Пензионерите од Гевгелија ги отворија своите работни простории Featured
Здружението на пензионери од Гевгелија кое брои 4.198 свои членови со почетокот на корона пандемијата како најзагрозена категорија граѓани беа…
Од утре се укинува полицискиот час Featured
Владата на денешната седница донела одлука од утре да се укине полицискиот час, дознава ТВ21.Ваква одлука за укинување на забраната…
Обвинителката Вилма Рускоска која го води случајот „Рекет“ денеска презентираше видео снимка од домот на Камчеви досега непозната на јавноста,…
Чествување на Светите Кирил и Методиј во Гевгелија Featured
Денот на сесловенските просветители денеска се честиташе од сите државни фактори, кои го истакнуваа значењето на делото на Солунските браќа,…
Обнова, фарбање, санација и поправки во ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија за време на вонредната состојба Featured
Корона епидемијата во државата ги затвори училиштата, но не ја запре наставата која што продолжи да се одвива он лајн,…
Страница 10 од 258

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.