Топ Новости
Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска на прес конференција одржана во 14 часот изјави дека се потврдени основите за сомнежи…
Поделени картички за зелена нафта на земјоделци од општина Гевгелија Featured
Со доделување на картички за набавка на субвенционирано дизел гориво за земјоделска механизација од страна на Подрачното Одделение на Министерството…
Граѓаните на Исланд, но и светот, од вчера се збогуваа со глечерот Окјоклур, наречен ОК кој целосно се истопи. За…
Пожарот во гевгелиско изгоре 100 хектари нискостеблеста шума и земјоделски посеви Featured
Пожарот што вчера ги зафати површините со земјоделски насади, полето кај Давидово, Мрзенци и Прдејци со акција на противпожарните сили…
Актуелно: Опожарена трева покрај железничката пруга кај Давидово го донесе пожарот до Мрзенци и Прдејци Featured
Со дојава до Пожарна Гевгелија во 11:15 часот денеска е актуелизирана акција за гаснење на пожар кој се појавил на…
Гевгелија донира за оштетените од пожарот Featured
Неделниот викенд ден гевгеличани се солидаризираа со оштетените од опожарената зграда во Гвгелија и се одзваа на организираната донаторска акција…
Шест месеци по првиот голем оглас за прием на нови работници, SKY хотел во Гевгелија повторно со нова работна понуда.…
Експресен пат од ГП Ново Село до Смоквица и Коридор 10 Featured
Директорот на Јавното претрпијатие за државни патишта Зоран Китанов денеска ја најави изградбата на експресен пат од Граничниот премин Ново…
На прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор првпат по избувнувањето на скандалот „Рекет“, во јавноста се појави премиерот Зоран…
Страница 2 од 206

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.