Вечерва, недела (10.01.2021 год.) полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, СВР Тетово и Одделот за…
Тешка сообраќајка која се случила утрово пред тунелот кај Катланово, го блокираше целосно сообраќајот на автопатот Велес-Скопје. Од АМСМ информираат…
Здраво машко новороденче е најновиот жител на Гевгелија Featured
Во осмиот ден од јануари во Гинеколошко-акушерското Одделение при Општа Болница Гевгелија се роди првото новороденче кое е најновиот жител…
Богданци го доби првото новороденче во Новата 2021 Featured
Најновиот жител на општина Богданци е малата Тијана која е родена на 4 јануари 2021 во Одделението за Гинекологија и…
Објавен список на фирми неплаќачи на државна помош кон вработените Featured
Од 245 работодавачи во државата, т.е. регистрирани фирми кои добиле а не исплатиле државна помош во вид на гарантирана месечна…
Премиерот Заев за пожарот во Глобал:  Тешки се овие моменти за многу семејства, но заедно ќе го надминеме и ова Featured
Премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски денеска го посетија опожарениот трговски центар „Глобал“ во Струмица, кој синоќа…
Во саботата ноќва пред полноќ избувна пожар во ГТЦ Глобал во центарот на Струмица. На терен веќе повеќе од еден…
Првото новороденче во гевгелиската болница за 2021 е женско Featured
Здраво женско новороденче денеска дојде на свет како прво новородено во Новaта 2021 година.Родено е во 11:30 часот со тимот…
Приведен 18-годишник од Гевгелија Featured
Осумнаесет годишниот Ѓ.Х. од Гевгелија е приведен и задржан на распит во ОВР-Полициската Станица во Гевгелија. Вчера, 30.12.2020 во 14:30…
Страница 2 од 285

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.