Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари…
Водата во Дојранското езеро безбедна за капење Featured
- „Најновите испитувања на водата од Дојранското Езеро покажаа дека е во одлична состојба и е безбедна за капење и…
Убав сончев празничен ден Featured
Гевгеличани и околните места денеска ги осветли убав сончев ден, а и неработен, празничен. Сонцето изгреа во 04:56 часот со…
Православните христијани, денес и во сабота ја празнуваат Задушница, а следниот ден Духовден. Празникот Задушница се одбележува во чест на…
Меркел до Заев: Бундестагот ќе одобри старт на преговорите со ЕУ во септември Featured
На денешната средба на Премиерот Зоран Заев со Германската канцеларка Ангела Меркел таа потврдила дека Бундестагот ќе донесе одлука во…
Општина Дојран во посета на збратимената општина Медулин Featured
Веќе седум години како општина Дојран е збратимена со општина Медулин од Хрватска и исто толку години остваруваат посети, размена,…
Селото Марвинци ќе добие нов асфалт Featured
Селото Марвинци, деновиве ќе добие нов асфалт. Од општина Валандово известуваат дека во тек се припремните градежни работи за асфалтирање…
Почна исплатата на зголемената социјална помош Featured
Согласно правата предвидени со новата социјална реформа од денеска започна исплатата на зголемената социјална помош за примателите од сите категории…
Корупциски скандал со Европските фондови во државата. Поради земање провизија од проект финансиран преку ИПА фондовите во висина од околу…
Страница 1 од 196

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.