Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Дезинфекциони бариери на влезот од Гевгелија Featured
Денеска на влезот од Гевгелија на раскрсницата пред надвозникот се поставуваат дезинфекциони бариери за возилата кои влегуваат во градот. Ова…
Платите на функционерите намалени на 14.500 денари, одлучи Владата Featured
Априлската и мајската плата на сите државни и именувани функционери ќе изнесува 14.500 денари. Не се намалуваат платите на јавната…
Кривичниот суд денеска ја објави пресудата и за случајот „Транспортер“. Судијаката Добирила Кацарска на ексградоначалникот на Битола Владимир Талески му…
Засилени мерки против корона вирусот наложи ОКШ Гевгелија Featured
Дезинфекција на јавните површини, улици, тротоари, влезови на станбените згради, населените места, дезинфекциски бариери на влез во Гевгелија и на…
Денешниот биланс на корона вирусот во државата е 285 заболени, 12 излечени од Covid-19 и 7 смртни случаи како последица…
Случајот со корона во Гевгелија ги засили дезинфекционите мерки во Општината Featured
Ново миење на улиците во градот со дезинфекциони средства и дополнително хлорирање на водата за пиење се последните мерки што…
На Клиниката за инфективни болести во Скопје синоќа починале двајца пациенти заболени од вирусот Ковид-19, информира министерот за здравство Венко…
Трет ден опаѓа бројот на ново заболени од корона во државата Featured
Со 18 ново заболени од вчерашните 24, и завчерашните 29, веќе трет ден опаѓа бројот на новозаболени со коронавирусот во…
- „Добредојдовте во #NATO, #NorthMacedonia! Тоа е долг пат, но сите ваши напори се исплатија. Формалниот процес на пристапување сега…
Страница 1 од 241

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.