Пуштена во употреба ДГ „Развигорче“ во Прдејци Featured
Со цвеќенца од хартија поделени на секој од денешните посетители денеска децата од Прдејци и' посакаа добредојде на министерката за…
Потрага по исчезнатиот Илија Минов Featured
Гевгеличанецот ИЛИЈА МИНОВ, (59 годишен) роден 09.01.1962 година од вчера, во 12:30 часот, од страна на семејството е пријавен за…
Пописот одложен – Заев и Мицкоски постигнаа договор Featured
Позитивен епилог донесе денешната средба меѓу Зоран Заев и Христијан Мицковски. Премиерот и лидерот на опозициската партија се договорија за…
Поделени пописните материјали за Гевгелија и Дојран Featured
Општинската пописна комисија за пописниот реон 11 кој ги опфаќа општините Гевгелија и Дојран вчера ги подели пописните материјали на…
Главна тема на денот денеска е вакцинацијата на жители од речиси цел регион во соседна Србија. Дури 2.139 Македонци до…
Летно сметање на времето започнува од ноќеска Featured
Од ноќеска, (28.03.2021), сабота спрема недела, во два часот по полноќ почнува летното сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе…
Запленет хероин, приведени три лица од Гевгелија и Богданци Featured
Во текот на вчерашниот ден 23 март во 11.30 часот на крстосница „Богородица“ на регионалниот пат Гевгелија –Богданци, од страна…
Полицискиот час продолжува до 6 април Featured
Владата денеска донесе одлука да го продолжи полицискиот час се до 6 април. Забраната за движење се однесува на периодот…
Пролетта започна со дожд во Гевгелија Featured
Првиот пролетен ден, 20 март, во Гевгелија донесе дожновни облаци и непрекинати врнежи веќе 37 часа, кои донесоа воден талог…
Страница 3 од 296

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.