Распишана централна потерница за Сашо Мијалков Featured
Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може да го пронајде за да му го врачи…
Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев Featured
Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано починатиот свој сограѓанин - 38 годишниот Игор Мицев. Беше…
ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник Featured
Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци маскираниот разбојник е откриен, пронајдени се докази, ОВР Гевгелија му…
19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа Featured
Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во сообраќајна несреќа загина 19 годишен гевгеличанец.…
Една Гевгелиска и една фирма од Тетово заедно со тројца одговорни лица добија кривични пријави од Царинска Управа на Македонија…
Со ваков наслов МВР известува дека вчера, вторник, 16.02.2021 по извршен претрес во домот на И.А. од с.Стојаково, општина Богданци,…
Ветерен парк кај Миравци - нова инвестиција  на ЕСМ Featured
Со грант од 2,4 милиони евра од Германската банка за развој (КФВ) Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) ќе изградат енергетски…
Пристигнаа првте вакцини против ковид-19 во Македонија Featured
Со пакетот од 4.680 од вкупно 8.000 вакцини, што ни пристигна денес од Србија, започнува процесот на имунизација од КОВИД-19…
Сообраќаен билтен: 11 прекршоци за еден ден Featured
Екипа за контрола на сообраќајот на подрачјето од општина Гевгелија вчера извршија акциска контрола на возачите долж меѓународниот автопат „Пријателство“…
Страница 8 од 296

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.