Социјална зграда за 52 семејства од Гевгелија, готова до март 2022 Featured
Подобрување на стамбените услови за живот на 52 социјално загрозени семејства ќе биде решено со изградба на социјалната зграда чија…
Рибар од Дојрани улови сом тежок 50 кг Featured
Дојранчанец од грчкото населено место Дојрани вчера улови редок примерок на сом во водите на Дојранското езеро. Сомот е тежок…
Граѓаните во улога на еко-инспектори. Ваква улога им овозможуваат новите алатки на Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС). Со порака…
Кривична пријава за фалсификатор на исправа Featured
Успешна акциска контрола на граничните полицајци од Гевгелија - Полициската станица за Граничен премин и граничен надзор „Богородица“. Тие вчера…
Гевгелија и вечерва државен првак по загаденост Featured
Црвен поинтер и вечерва на полноќ се обои над Гевгелија покажувајќи дека во воздухот се присутни 155,21 микрограми на метар…
Директорот на ЦУ во посета на ГП Богородица-Гевгелија Featured
Директорот на Царинска Управа на Македонија Горан Суфарески, по назнaчувањето на оваа функција во првата половина од јануари, денеска оствари…
Пандемски пораст на невработеноста во Гевгелија и регионот Featured
Пандемијата која ја одбележа изминатата 2020 година не претставуваше само здравствен предизвик за човештвото, туку и економски и социјален предизвик…
Фалсификување на евра и пуштање во промет во казино е новиот вид криминал по објектите за игри на среќа. Ова…
Гевгелија со највисока загаденост на воздухот во државата Featured
Денешниот ден Гевгелија ја означи картата на Mакедонија со мерните станици за квалитет на воздухот како град со највисока измерена…
Страница 10 од 296

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.