По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за сузбивање на криумчарењето на дрога ДЕА, денеска ОВР Кавадарци…
Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа Featured
Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век претставуваше акцелератор на развој претварајќи ја Гевгелија како дел…
МВР денеска во полициска акција организирана заедно со американската агенција за борба против наркотици - ДЕА заплени дрога во вредност…
Почина Д-р Лилјана Николова Featured
На 7 април, Светскиот ден на здравството, во вечерните часови, почина доктор Лилјана Николова (1958-2021)Таа била со дијагноза ковид-19 и…
Деветмина полициски службеници се приведени во акцијата којашто попладнево ја спроведува Министерството за внатрешни работи, а во соработка со Канцеларијата…
ОВР Гевгелија поднесе четири кривични пријави за непостапување според антиковид мерките Featured
Во време на пандемија се' уште има поединци кои не ги почитуваат и не ги спроведуваат законски пропишаните мерки за…
Притворен возач заради криумчарење на непријавена стока Featured
Царинските службеници на ГП „Богородица“ откриле непријавена стока, семе од пченка која осомничениот сакал без царинска постапка да ја внесе…
Спасовски во посета на ГП Богородица-Гевгелија и Богданци Featured
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска после ГП Дојран ја продолжи обиколката во јужните општини за увид во состојбата…
Министерот Оливер Спасовски во работна посета на ПС и ГП Дојран Featured
Увид во работата на полициските сили на Граничниот премин Дојран како и увид на новореконструираниот објект на Полициското одделение во…
Страница 2 од 296

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.