Приведени двајца 20 годишни гевгеличани и уште 4ца кои превезувале марихуана Featured
Синоќа во Гевгелија, на половина час пред настапот на полицискиот час, во 21:30 часот Полициски службеници од Полициска станица Гевгелија…
После силниот земјотрес со магнитуда од 7,2 степени, кој ја погоди областа на префектурата Мијаги Властите издале соопштение за цунами…
Мигрантите во слободно движење - Грција нема патролни возила кај Идомени Featured
Чести се појавите на нелегален премин на бегалци од територијата на Грција кон територијата на Македонија. Неделава таквите нелегални премини…
Пратеникот на владејачката ЦСУ во Бундестагот, Тобијас Цех поднесе оставка на функцијата откако беше откриено дека лобирал за поранешниот македонски…
Загаденоста на воздухот во Гевгелија променлива според ветровитоста Featured
Во месецот кога стана актуелна темата за еколошки чиста Гевгелија и отворената тема за присуството на фирми кои се занимаваат…
Ветерен парк од 40 милиони евра во Богданци е новата инвестиција за зелена енергија Featured
Во општина Богданци денеска беше промовирана новата инвестиција за производство на незагадувачка енергија со т.н. „ветерн парк“.Инвестицијата во ветерна електрана…
Километарски колони на излез од ГП Богородица Featured
Единствениот меѓународен транзитен коридор кој за време на пандемијата функционира меѓу Македонија и Грција, ГП Богородица е постојано под огромен…
На патoт Смоквица-Милетково пронајдени мигранти Featured
Засилените полициски контроли долж македонско-грчката граница го спречуваат нелегалниот влез на мигранти. Но, новите полициски извештаи денеска само ја навестуваат…
ЕВН најавува 6 часовен прекин во електроснабдувањето Featured
ЕВН-КЕЦ Гевгелија утре, среда 17 март подготвува активности за подобрување на електродистрибутивната мрежа поради што закажани се изведбени работи во…
Страница 4 од 296

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.