Почувствуван земјотрес попладнево во Гевгелија Featured
Земјотрес со јачина од 4.9 степени според Рихтер попладнево вo 16:43 часот ја стресе Грција, регистрираше Сеизмолошкиот Завод во Скопје…
Советот на Општина притив складирање и третман на отпад во Гевгелија Featured
По сознанието дека во Индустриската зона во Гевгелија е отворен објект за складирање и третирање на отпад, за кој околните…
Судот одреди 30 дена притвор за Камчев Featured
Орце Камчев доби 30 дена притвор како осомничен во истрага Плацеви на Водно. Притоворот е изречен на барање на ОЈО…
Бизнисменот Орце Камчев во моментов е на распит кај судија на претходна постапка, откако Обвинителството за организиран криминал побара притвор…
Од 14 мај, под слоганот „Сè што сакате е Грција“ оваа земја планира да ја отвори туристичката сезона објави министерoт…
Дојран и Дојрани со акција за уредување на езерското крајбрежје Featured
До стартот на летната туристичка сезона општина Дојран подготвува уредени плажи и крајбрежна површина од околу 150.000 метри квадратни. За…
Бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов на својот фејсбук профил објави имиња на политичари, познати личности од Македонија кои имаат бугарски пасош…
Комисијата за заразни болести со предлoг полициски час од 22 до 5 часот наутро Featured
По предлог на Комисијата за заразни болести, министерот за здравство Венко Филипче денеска на Главниот координативен кризен штаб на Владата…
Запленета дрога во вредност од еден милион евра на ГП „Богородица“ и кај Селемлија Featured
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во две одделни акции пресече два канала за меѓународен транспорт…
Страница 5 од 296

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.