Запленет камион со половина тон марихуана на ГП Богородица Featured
Вечерва на Граничниот премин „Богородица“ запленет е камион полн со 500 килограми марихуана, информираат во МВР.Се проценува дека тежината на…
Почина градежен работник во Гевгелија Featured
Во централното градско подрачје каде се изведуваат градежни работи на просторот на поранешна Автобуска станица во Гевгелија вчера дошло до…
Запленети 200 кг марихуана на граничната линија, приведени две лица Featured
Одделот за криминалистика при ОВР Гевгелија во соработка со специјализирани сектори на МВР за гранично работење и криминални истраги денеска…
Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден Featured
Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната материјална штета е билансот на двете завчерашни…
ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час Featured
Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од дневниот број на новоинфицирано во текот на февруари…
Почина Веселинка Поп Гонова Featured
Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа недела со дијагноза ковид-19, почина Веселинка Поп Гонова од…
Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија Featured
Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на Гевгелија заработиле притвор во ОВР Гевгелија. Настанот за…
Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три земјотреси на подрачјето на Гевгелија и регионот.…
Почувствуван земјотрес во Гевгелија Featured
Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше почувствуван во 19:38 часот во Гевгелија. Европскиот макросеизмичкаи центар…
Страница 6 од 296

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.