Парламентарното мнозинство уште еднаш ѝ аплаудираше на Владата. Овој пат за доверба докажана повторно со 62 гласа за Владата, постапка…
Хуманитарен Апел за помош на Веселинка Featured
АПЕЛ за помош на Веселина Поп Гонова! - објавија нејзините роднини и пријатели кој вртоглаво се шири низ социјалните мрежи.…
Претпладнево во 11:16 часот се затресе тлото во Лариса, Грција со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала, објави Европско-медитеранскиот…
Кривични пријави за угостител од Гевгелија и возач од Богданци Featured
Гевгелиски угостител и возач од Богданци добиле кривични пријави од ОВР Гевгелија за непостапување според здравствените прописи за време на…
Пет километарска колона возила кон ГП Богородица Featured
Новиот режим на гранично работење што го најави грчкиот министер за цивилна заштита започнуваат да важат од утре наутро, понеделник…
Строгите рестрикации во Грција за спречување на ширењето на коронавирусот се преселија и на граничните премини со Македонија и Албанија.…
Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје Featured
Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за укинување на мерката куќен притвор и му одреди ефективен…
Три кривични пријави за локални возачи Featured
ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за тројца возачи вработени во правни субјекти од Богданци…
Донирани 20 компјутери за  учениците од Негорци Featured
Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни ученици од ООУ „„Ристо Шуклев“ од Негорци донираа…
Страница 7 од 296

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.