Гевгелија со ветер од 80 км/час - паднати дрвја, прекин на електроснабдувањето Featured
Првиот студен бран најавен од метеоролозите во Гевгелија започна вчера попладне после 16 часот со појава на налети на ветер…
Подгответе се за поларниот викенд бран Featured
Февруари се кани да го покаже својот зимски табиет. Попладнево метеоролозите предвидуваат настап на зимски поларен бран во целата држава…
Гевгеличанец пронајден мртов во својот дом Featured
Вчера, во попладневните часови пронајдено е безживотното тело на гевгеличанец во неговиот дом.За овој настан известува МВР во својот билтен…
Полноќен карамбол на 22 годишник од Негорци Featured
Синоќа, на 10 минути пред полноќ, на локалниот пат кај Прдејци, се случила сообраќајна несреќа во која возачот претрпел тешки…
Прдејци со нова функционално опремена детска градинка Featured
Новата детска градинка во Прдејци, деновиве ќе ги згрижи првите дечиња од ова населено место. Увид во работните активности во…
„Конти хидропласт“ со нова инвестиција помогната преку Законот за финансиска поддршка на инвестициите Featured
Компанијата „Конти хидропласт“ од Гевгелија денеска го пушти во употреба новиот погон за производство на цевки за гасоводни и водоводни…
Фирми од Гевгелија и Богданци помошта од државата не ја исплатиле на вработените Featured
Владата на РСМ ја објави листата на фирми кои добиле државна финaнсиска поддршка, а не исплатиле плати на вработените за…
Воведување полициски час од 18 наместо од 21 часот за викендите во Атина и префрлање на Солун во црвената зона…
Гевгелиските даночни обврзници должат 8,5 милиони евра кон УЈП Featured
Седумдесет (70) даночни обврзници од Гевгелија, од кои 37 се физички лица, а 33 фирми (правни субјекти) должат сума од…
Страница 9 од 296

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.