Топ Новости

Прекин на електроснабдувањето во Моин и Конско

Понеделник, 02 Септември 2019

„ЕВН“ КЕЦ Гевгелија ги известува корисниците на електрична енергија во општина Гевгелија дека на 3 септември без електрична енергија ќе бидат населените места Моин и Конско и околните стопански капацитети. Тоа значи, „Фарма“, Бунарите нај Моин, локалните приватни сервиси, приватни фирми за столарја и мебел, механичарски работилници и земјоделски стопанства. Прекинот во електроснабдувањето ќе биде од 9:00 до 14:00 часот. ЕВН-КЕЦ Гевгелија објаснува дека прекинот е поради изведување на одредени инвестициони зафати.

Во текот на утрешниот ден екипите на „Електродистрибуција“ ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на 11 локации во 9 општини (Делчево, Гевгелија, Кочани, Кратово, Скопје-Ѓорче Петров, Тетово, Гостивар, Струга и Штип), заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

Се известуваат корисници од Моин и Конско и стопанските субјекти во околното подрачје во текот на утрешниот ден да го прилагодат својот работен процес со најавениот петчасовен прекин во електроснабдувањето.


Last modified on Понеделник, 02 Септември 2019 - 17:45

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Почина музичарот Александар Попов (1933-2019)

Денеска попладне во 86-та година од животот почина познатиот музичар, музички

Повеќе

Бенефициите на поранешните претседатели на тапет кај ДКСК

Антикорупциска денеска побара „Да се раскине договорот за канцеларите на Иванов

Повеќе

Почна внатрешно уредување на реновираните блокови В и Г во студентскиот дом

Пред почетокот на студентската година, од Државниот студентски центар преку

Повеќе

Успешна еко акција во село Богородица

Јавните површини пред јавните простори во гевгелиското село Богородица денеска

Повеќе

Фирми и граѓани должат кон УЈП 10,2 милијарди денари

Управата за јавни приходи објави Листа на должници бр.09/2019 за долгови

Повеќе

Јавна презентација за дел од ДУП 7 (7.5) за Гевгелија

Утре со почеток во 12 часот во просториите на малата сала од Народниот театар

Повеќе

Никола Димитров ја доби наградата за Придонес кон европската интеграција на

По повод петгодишнината од основањето на порталот „Европски Западен Балкан“-

Повеќе

Празнична посетеност на Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе поголем број гости во текот на топлиот

Повеќе

Одбележување на Денот на независноста

Со истрелување на 10 плутони од страна на артилерискиот батаљон во касарната

Повеќе

Авиони канадери го ставија под контрола вториот пожар кај Мамино

Локализиран, но не целосно ликвидиран. Ваков беше денешниот утрински извештај

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.