Сабота и недела Гевгелија без струја

Петок, 27 Септември 2019

Вкупно 52 трафостаници распоредени на подрачјето на општина Гевгелија, градот и населените места, а дел и од соседните населби, викенд деновите, утре сабота и претстојната недела ќе бидат вон функција, поради изведба на неопходни работи за осовременување на електродистрибутивната мрежа.

Ова го најавуваат од ЕВН и Корисничкиот енергетски центар (КЕЦ) Гевгелија. Во сабота 28 септември и недела 29 септември, во периодот од 06 до 12 часот, како и од 12 до 18 часот ќе има прекин во електроснабдувањето на скоро целата територија од Гевгелија. Шестчасовниот прекин во електроснабдувањето ќе ги зафати околните населени места во општината, како и дел од општина Богданци.

Потрошувачите кои се напојуваат со електрична енергија од наведените трафостаници (прилог Табела на ЕВН) ќе останат без струја, од вкупно од 312 часови за сите 52 трафостаници.

Се известуваат граѓаните и правните субјекти да го прилагодат својот работен ден (професионално, или приватно) според најавениот недостиг на електрична енергија, соодветно како во прилогот од табелата со распоред на исклучување.

ТАБЕЛА - ЛИНК:

 

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""</p>"

Last modified on Петок, 27 Септември 2019 - 14:46

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Тридневен фестивал на храна и вино во Гевгелија

Денот на општина Гевгелија 7-ми нoември ќе биде почеток на најавениот тридневен

Повеќе

Сенатот на САД го ратификуваше протоколот за НАТО за Македонија

Со 84 гласови „ЗА“ и 2 против Американскиот Сенат, доцна синоќа во забрзана

Повеќе

Италија го враќа прашањето за почнување на преговорите, Макрон доаѓа во Скопје

Италија ќе го враќа прашањето за преговорите за членство на Македонија и

Повеќе

Предвремени парламентарни избори на 12 април 2020

По четиричасовна дебата на лидерите на релевантните политички партии

Повеќе

Пендаровски: Македонија продолжува на патот кон ЕУ

- „Не постои друга алтернатива на подолг рок освен членство во Европската

Повеќе

Запленети 11 килограми дрога на Богородица

Денеска, сабота 19 октомври, во текот на работниот ден, царинските работници на

Повеќе

Јубилејна 20-та Ракијада во Валандово

Земјоделскиот одгледувач, лозар и ракијар Васил Пиндеров од Пирава ја понесе

Повеќе

Премиерот Заев по повод заклучоците на Европскиот Совет

По враќањето од Брисел и одлагањето на одлуката за почеток на преговори на

Повеќе

Златна награда „Глобаллокал“ за Општина Гевгелија

Општина Гевгелија е добитник на Златната награда „Глобаллокал“ во Средна и

Повеќе

Донесени заклучоците: Европскиот совет ќе се наврати на прашањето за Македонија

Самитот на европските лидери заврши без договор за отворање преговори со

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.