Сабота и недела Гевгелија без струја

Петок, 27 Септември 2019

Вкупно 52 трафостаници распоредени на подрачјето на општина Гевгелија, градот и населените места, а дел и од соседните населби, викенд деновите, утре сабота и претстојната недела ќе бидат вон функција, поради изведба на неопходни работи за осовременување на електродистрибутивната мрежа.

Ова го најавуваат од ЕВН и Корисничкиот енергетски центар (КЕЦ) Гевгелија. Во сабота 28 септември и недела 29 септември, во периодот од 06 до 12 часот, како и од 12 до 18 часот ќе има прекин во електроснабдувањето на скоро целата територија од Гевгелија. Шестчасовниот прекин во електроснабдувањето ќе ги зафати околните населени места во општината, како и дел од општина Богданци.

Потрошувачите кои се напојуваат со електрична енергија од наведените трафостаници (прилог Табела на ЕВН) ќе останат без струја, од вкупно од 312 часови за сите 52 трафостаници.

Се известуваат граѓаните и правните субјекти да го прилагодат својот работен ден (професионално, или приватно) според најавениот недостиг на електрична енергија, соодветно како во прилогот од табелата со распоред на исклучување.

ТАБЕЛА - ЛИНК:

 

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""</p>"

Last modified on Петок, 27 Септември 2019 - 14:46

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Донација од 40.000 евра од Групацијата „Новоматик“ за Општа Болница Гевгелија

Еден месец по официјалната најава на својата одлука да донираат 200.000 евра

Повеќе

Јавното обвинителство отвори предмет против митрополитот Агатангел

Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по објавите

Повеќе

Трета акција за уништување на комарците во Гевгелија и ЈИ регион

По извршени две последователни лаврицидни прскања против комарци на места

Повеќе

Започна ревитализацијата на патот Богородица-Стојаково

Градежната оператива на „ЖИКОЛ“ ДООЕЛ Струмица од денеска е на терен со

Повеќе

Владата донесе забрана за одење на гробишта викендов на цела територија

Во петок е задушница, а во недела Духов ден. Во пресрет на овие народни

Повеќе

МВР против МВР на „Боемска“ – СВР и ЕБР ги чекаат снимките од камерите

Пазарната полиција не можеше да влезе во угостителскиот објект на улица

Повеќе

Во изолација 60 полицајци на служба во Гевгелија

Околу шеесетина полицајци кои ја чуваат јужната граница на Македонија поради

Повеќе

Шести ден протести во САД кои зафатија 25 држави

Смртта на George Floyd од рацете на полицијата во Минеаполис предизвика широки

Повеќе

Лишени од слобода седум гевгеличани и еден валандовчанец

МВР известува дека денеска се поднесени кривични пријави за седуммина

Повеќе

Пендаровски одлучи – Нова вонредна состојба до 14 јуни

Претседателот Пендаровски по денешниот состанок на Советот за безбедност во

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.