Топ Новости
Средба на Премиерот Заев со Потпретседателот на САД, Мајк Пенс Featured
Македонскиот Премиер Зран Заев денеска оствари средба со Потпретседателот на САД Мајк Пенс, во Вашингтон
Став на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по однос на референдумското изјаснување на граѓаните
Уставен суд одлучи за Референдумот Featured
Со 7 гласови „за“ и 2-ца „против“ Уставниот суд на Република Македонија ја отфрли иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на собраниската одлука за распишување на референдум
Со оваа декларација граѓаните ќе можат да извршат замена на националните возачки дозволи, со валидни возачки дозволи од земјата во која престојуваат. Следно е признавање на возачките дозволи со Турција, Велика Британија, Австрија
Социјалната помош од 50 се покачи на 200 евра Featured
Тоа е пораст од 300 отсто, плус се зголемува бројот на корисници
Секретарот за одбрана на САД во посета на Владата на РМ Featured
Посетата на Секретарот за одбрана на САД, Џејмс Матис е потврда на нашето стратешко партнерство
Утре министрите за внатрешни работи на Макеdонија и Германија ќе ја потпишат заедничката декларација со која меѓусебно се признаваат и заменуваат возачките дозволи
Марш „ЗА европска Македонија“ Featured
Заев: 30 септември е ден за испишување историја, за европска Македонија
Обраќање на Премиерот Заев во Европскиот парламент Featured
Пораки за иднината на Македонија и европските перспективи на државата
Страница 1 од 69

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.