Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари…
Убав сончев празничен ден Featured
Гевгеличани и околните места денеска ги осветли убав сончев ден, а и неработен, празничен. Сонцето изгреа во 04:56 часот со…
Православните христијани, денес и во сабота ја празнуваат Задушница, а следниот ден Духовден. Празникот Задушница се одбележува во чест на…
Меркел до Заев: Бундестагот ќе одобри старт на преговорите со ЕУ во септември Featured
На денешната средба на Премиерот Зоран Заев со Германската канцеларка Ангела Меркел таа потврдила дека Бундестагот ќе донесе одлука во…
Почна исплатата на зголемената социјална помош Featured
Согласно правата предвидени со новата социјална реформа од денеска започна исплатата на зголемената социјална помош за примателите од сите категории…
Корупциски скандал со Европските фондови во државата. Поради земање провизија од проект финансиран преку ИПА фондовите во висина од околу…
Пред половина час на автопатот „Пријателство“ на делницата од Смоквица кон Миравци запален е автомобил, кој предизвика застој во сообраќајот.На…
Новиот автопат Миладиновци-Штип пуштен за сообраќај Featured
Од денеска може да се вози по новиот автопат Миладиновци – Свети Николе – Штип. Од Министерството за транспорт и…
Најскапата патарина на автопатот „Пријателство“ од Гевгелија до Скопје, е најново иградената на делницата Демир Капија-Смоквица и ќе чини 100…
Страница 1 од 85

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.