Заев: Без политички договор законот налага избори на 21 јуни Featured
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вели дека без полтички договор мора да се почитуваат законските рокови кои предвидуваат избори на…
Третиот пакет економски мерки тежок 355 милиони евра Featured
Владата на денешната седница го донесе третиот пакет мерки наменети за категориите граѓани чиј семеен стандард е погоден од корона…
Вонредната состојба ќе трае уште 14 дена или до 30 мај, известуваат од Кабинетот на Претседателот Пендаровски, каде денеска во…
Патните исправи и возачките дозволи чиј рок на важност е истечен во периодот на вонредната состојба продолжуваат да важат до…
Министерот за здравство Венко Филипче и Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок на Советот за безбедност ќе побараат продолжување…
Во чест на професијата која пожртвувано ја реализираат жените во белите мантили, медицинските сестри, а во актуелното корона време и…
Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за уредбата на Владата со која беа…
Наќе Чулев од ВМРО-ДПМНЕ е одговорен за загрозување на здравјето и безбедноста на граѓаните, за непостапување при настанот во Струга,…
Одбележување на 117 год. од загинувањето на Гоце Делчев Featured
Со панихида во чест на идеологот на Македонското револуционерно движење во сослужение на поглаварот на МПЦ-ОА г.г. Стефан денеска во…
Страница 13 од 113

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.